Jak Zmienić Swoje Nawyki?

Wojciech MAćkowski JAk zmienić NAwyki

Jakie Nawyki nosisz w Sobie?

Pierwszą bardzo ważną rzeczą jest zdobycie ŚWIADOMOŚCI, jak ważną rolę w Naszym Życiu pełnią Nawyki. Jednych Nawyki potrafią ZBUDOWAĆ, stworzyć HERCULESA Rozwoju, natomiast innych ( i jest to niestety większa część populacji) Zniszczyć! Dlatego tak ważna jest ŚWIADOMOŚĆ, że to te Nawyki niczym niepozorny guz może przez lata prowadzić Nas, Mnie, Ciebie do Wielkiej Zguby.

Moje Nawyki, które prawie ZNISZCZYŁY Mi Życie!

Przez lata wpajano Mi do głowy wiele bzdur, które potem stawały się powietrzem, które musiałem cały Czas wdychać. Pierwsza rzecz, która stała się potem Nawykiem, to było MYŚLENIE! MYŚL tak, jak wszyscy: ” Widzisz, co Ludzie mowią, jak działają… Skoro Mnóstwo Osób tak robi, to oznacza, że mają rację! Oczywiście, że mają rację we własnym zakresie Swojego Życia. Jego DOM, Jego Królestwo, i nic poza tym. Nie można patrzeć na czyjeś życie i w dosłownym tego słowa znaczeniu w 100% czerpać to, w jaki SPOSÓB On działa na codzień. Każdy z Nas jest inny, każdy inaczej Myśli, ma inne priorytety, zadania na dzień dzisiejszy do wykonania, itd.

Jeżeli CHCESZ mieć na koniec każdego dnia taki sam wynik działania, jak inni, to działaj, MYŚL, kopiuj bezmyślnie każde słowo, każdy krok, każdą decyzję TŁUMU! MUROWANE masz, że wejdą Tobie w NAwyk ich Zachowania, Działanie, Myślenie, po prostu staniesz się ich WIERNĄ kopią z WYNIKAMI.

Działanie TŁUMU = Nawyki TŁUMU = Nawyki Twoje!!!

Wojciech MAćkowski Jak zmienić Nawyki

Dlatego w momencie, gdy Zrozumiesz, że to NAWYK prowadzi do określonych zachowań i działań Twoim Życiem, to staniesz na najlepszej Drodze do tego, aby je sprawdzić, jeśli potrzeba to zastąpić innymi DOBRYMI Nawykami, a następnie je na Maxa ROZWINĄĆ!

Praca, to kolejne myślenie, jakie miało ogromne znaczenie w Moim Życiu, co spodowodało, że nie potrafiłem jej zmienić na inną. Wpajano Mi do głowy, że muszę pracować tylko na etacie ( nie mam nic do etatu!), innej pracy nie mam się tykać, bo po prostu się nie nadaję… ” Najlepiej, jak znajdziesz sobie pracę w jakiejś hurtowni.” Tak mi często mówiła Moja Babcia. Nie mam jej to za złe, ponieważ chciała dobrze z własnego doświadczenia Mi POMÓC. Czasy jednak się Zmieniły i to co było „X” lat temu dzisiaj już dobrze nie funkcjonowało…

Finanse: ogromne pieniądze nie można zarobić normalna pracą, można je tylko ukraść, zrobić przekręt… Znasz te znane hasło, że „1-y milion trzeba ukraść!” No właśnie, Moje podejście do finansów było właśnie takie, że jest to cośnie do zdobycia dla takiego szaraczka, jak Ja…

Niska Samoocena spowodowałą we Mnie, że byłem Osoba bardzo zamknięta w Sobie. Myślałem, że jestem Kimś gorszym, powolnym, brzydkim, nie mającym nic i Nikomu do zaoferowania praktycznie niczego. Dodam, gdy POZNAŁEM Typy Osobowości plus Afirmację, to Wszystko się Zmieniło! O Typach Osobowości opowiem innym razem!

Bozia będzie zła” jak nie będziesz słuchał mamy i taty, jak nie będziesz odrabiać lekcji, jak nie pójdziesz do kościoła, jak, jak, jak… To sprawiało, że Ja ( i pewno Ty również) zacząłem sie bardzo bać Boga, tego co On sobie o Mnie pomyśli… Bałem się robić banalne rzeczy, ponieważ bałem się złej reakcji Boga na to, jak się zachowuję, baa jak Myślę!

” Co ludzie powiedzą o Nas, jak będziesz się tak zachowywał…” Ten przykład również tyczy się zachowania Mojego, jednak względem Ludzi… Uczyli Mnie i Ciebie posłuszeństwa, bycia i zachowywania się w jakiś określonych Normach przyjętych w społeczeństwie za jedyne normalne. Jednak, czy tylko one były rzeczywiście dobre i normalne? Odpowiedz sobie samemu na te pytanie…

„Słuchaj starszych…” – Nie mówię, żeby Ich nie słuchać, ponieważ mają DOŚWIADCZENIE, z którego mogę skorzystać. Tylko nie zawsze każda rada jest dobra dla Osoby młodej, ponieważ duża część młodych MUSI ( niestety, stety) na Sobie samym przeżyć pewne wydarzenia, żeby Zrozumieć, jaką Drogą ma iść przez życie. Po drugie Rozwój w tej chwili tak szybko idzie do przodu, że to, co było wczoraj już nie jest NOWOŚCIĄ, a co dopiero X lat temu…

Ucz się dobrze, to będziesz mieć dobry zawód i dobre pieniądze” Wpajano Nam, żebyśmy się uczyli dobrze wybranych schematów, które niestety ROBIŁY z Nas OSoby poddane Systemowi zwanemu Państwem! Nie Myślisz tak, jak byś chciał ( nawet nie wiesz w tym momencie, że możesz samodzielnie Myśleć 😉 ), Wykonujesz pracę w danym ściśle określonym Systemie działania, zachowujesz się w szkole, w pracy tak, jak na Osobę Cywilizowaną pod danym Systemem przystało… Stajesz się każdego dnia Niewolnikiem Systemu!

„Weź kredyt, bo inaczej nie jesteś w stanie niczego się dorobić, zwłaszcza w naszym kraju.” No i kredyt się wzięło nie mając pojęcia, jak go dobrze spłacać. Zbędne pieniądze Wzięło się na bzdury,a nie na np. INWESTYCJE. Gdybym kiedyś miał taką Wiedzę, jak mam teraz, to szybciej bym Zdziałał więcej rzeczy i Pomysłów. Jednak Wierze również, że nie ma przypadków, dlatego tak w Moim przypadku musiało się stać! Ja byłem takim typem Człowieka, któremu wszystko wisiało, czy jest tak, czy tak w życiu. Nic Mnie nie goniło, żyło sie spokojnie, nie musiałem tak, na prawdę za dużo robić, żeby Żyć spokojnie. Dlatego Żyłem z dnia na dzień!

” Nie nadajesz się do tego, żeby mieć firmę” i dlatego te słowa również spowodowały we Mnie NiskĄ SamoocenĘ. Poza tym byłem bez przygotowania się do prowadzenia firmy, co Mnie zgubiło. Brak Wiedzy o prowadzeniu Firmy, brak Wiedzy o Finansach, Brak WIedzy o Marketingu, Brak Wiedzy o SPrzedażY, itd., itd….

” Skoro się źle uczysz, to znaczy, że jesteś słabym uczniem ( czytaj Człowiekiem)” Dlatego należało się uczyć tylko dobrze lub bardzo dobrze ze świadectwem z paskiem, którego to nigdy nie otrzymałem ( w jednym roku zabrakło mi 0,1), a żeby móc być dobrym Człowiekiem. Mi Nauka z początku szła bardzo opornie, w szkole średniej również miałem początek bardzo słaby… Spowodowało to, że MYŚLAŁEM o Sobie, jak o Człowieku, który jest na szarym końcu Rozwoju. Myślałem, wręcz czułem, że jestem do dupy…

Teraz, jak Poznane zostały przez Ciebie Moje ” Tajemnice” ( myślę i czuję, że Ty też takie miłeś /łaś bądź podobne), to możemy przejść do Nawyków, które ODMIENIŁY Moje Życie o 180 stopni, baa nawet o 360! Zaczynamy! 😉

Moje DOBRE Nawyki, dzięki którym na Maxa się Rozwijam każdego dnia!

Wojciech MAćkowski Jak zmienić Nawyki

Jestem Osobą Wierzącą i nie wstydzę się tego! Czy Ty jesteś? Tego nie wiem. Jednak jeśli jesteś, to możesz skorzystać z Wiary w Boga lub z Wiary tylko w Siebie! Dla Mnie te dwie sprawy, czyli Wiara w Boga i w Siebie są nieodzowne i POMAGAJA Mi na Maxa w 101% na Działanie i Zmienianie Siebie. Może Tobie wystarczy tylko Wiara w Siebie, a może jednak tak, jak Mi w Boga i w Siebie. Zawsze Wybór należy do Nas.

Nie opowiadam Ci o Mojej Wierze w Boga – Jezusa Chrystusa, żeby się przechwalać! Jestem bardzo słabym Człowiekiem, Wierzącym, jednak myślę sobie nie na tyle, aby w pełni MÓC Wykorzystywać codziennie Potęge Wiary w Boga! Zaraz wspomnisz, że u góry powiedziałem, że jestem Osobą Wierzącą, a tutaj piszę, że słabo Wierzącą… 😉 Tak, bo tak jest, Wierzę, ale jestem słaby w Mojej Wierze pod względem Wykorzystywania Wiary do codziennego Działania, Zmieniania Siebie i Ciśnięcia na Maxa! Wyznaję maksymę św. Ignacego Loyoli „ Módl się tak, jakby Wszystko zależało od Boga i pracuj tak, jakby Wszystko zależało od Ciebie.”

Wierzę w to, że Każdy z Nas ma w Sobie tak SILNĄ Wiarę, którą POWINIEN każdego dnia Wykorzystywać na to, co w Nim Najlepsze… Na Rozwój Swoich Pasji, Umiejętności, aby ten Świat jeszcze bardziej ubogacać!

Pamiętam, jak dziś, gdy usłyszałem o Afirmacji, to nie wiedziałem z czym „to” się je. Nie wiedziałem, nie WIERZYŁEM, nie miałem pojęcia w czym ona może Mi POMÓC!

Dopiero, gdy poznałem „ tajniki” jej zastosowania, to powiedziałem sobie, że spróbuję. Dzięki Pani Halinie ( Halina Orłowska) poznałem Afirmację, następnie poprzez zgłębianie tematu zacząłem ją Stosować na Sobie.

Gdy Ktoś Tobie tłumaczy, że przez lata… wbijano Tobie to głowy różne nie prawdziwe rzeczy, które potem zaczeły zalegać w Twojej głowie, jak śmieci. Te śmieci cuchniały tak mocno, że powodowały u Mnie odrazę! Te właśnie zalegające zbędne, nieprawdziwe informacje na Mój temat strasznie spieprzyły Mi Życie. „ Dzięki nim” przez lata byłem taki, jak o Mnie mówiono głośno, pod nosem… I wtedy Uwierzyłem, że faktycznie skoro Ktoś, jakieś instytucje potrafiły Mi wrzucić nieświadomie takie rzeczy do głowy, to istnieje teoretyczna szansa na to, żebym mógł to odwrócić. W jaki SPOSÓB…? Ano używając do tego Afirmacji, ćwicząc dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku… Czasami wystarczy krótki okres czasu, że widoczne zmiany zaczęły zachodzić w Twojej głowie, czasami wymaga to dłuższego czasu… U Mnie to trwało bardzooo długo, jednak po krótkim czasie zacząłem dostrzegać małe różnice, ale jak bardzo istotne w Moim zachowaniu, sposobu patrzenia się na Siebie, po prostu w Moim Życiu.

Teraz pytnie do Ciebie… Czy Ty jesteś zainteresowany / zainteresowana ( jeżeli tego Potrzebujesz oczywiście), aby skorzystać z Afirmacji? To nie są czary, tu nie ma żadnych wróżek… Mam dla Ciebie przygotowany specjalny króciutki DARMOWY pdf, który możesz Sobie POBRAĆ tutaj >>>> wystarczy, że zaczniesz sumiennie, codziennie z niego korzystać, a zobaczysz różnicę w Twoim Życiu pod względem Myślenia, Działania, Wiary w Siebie, w Swoje Możliwości.

Medytacji bałem się bardzoooo, ponieważ kojarzyłem ją ze złymi duchami, że w momencie, gdy zacznę Medytować, to zacznie się dziać coś złego ze Mną. Medytacja pomogła Mi się zacząć SKUPIAĆ na danych, bardzo ważnych aspektach Mojego życia oraz działaniach dnia codziennego.

Poza tym stałem się  w końcu po wielu latach Osoba bardziej spokojną, wyciszoną i mniej nerwową. I właśnie oto Mi chodziło, ponieważ dzięki temu mogłem zacząć robić rzeczy, do których zostałem stworzony.

Poza tym poprzez Medytację zacząłem wyrabiać w Sobie jeszcze silniejszą CIERPLIWOŚĆ do Działania, odkładania pewnych ZWYCIĘSTW na dalszy Czas. Tak, jak trzeba w Sobie wyrabiać CIERPLIWOŚĆ, tak samo trzeba wyrabiać w Sobie pokój wewnętrzny, który możemy otrzymać między innymi z Medytacji.

Medytować można w przeróżny sposób: nad modlitwą, rozmową z Bogiem, na koncentrowaniu się na wdechu i wydechu ( uwielbiam tą Metodę), na powtarzaniu słów typu: Kocham Ciebie ( czyli Siebie). Jednym bardzo ciekawym sposobem podczas Medytacji jest uśmiechanie się! 😉 Już się uśmiecham, a Ty? Spróbuj to ZROBIĆ Teraz, co w tym momencie odczuwasz? Uśmiech wyzwana w Nas hormon Szczęścia, od razu inaczej zaczynamy się czuć! Czy Ty to czujesz podczas uśmiechania się?! 😉 Bo ja na Maxa!

Poszukaj sobie u Wujaszka Google, bądź na YouTube o Medytacji, sposobach Medytowania, jest ich mnóstwo. Znajdziesz również bardzo wiele aplikacji, które Ci w tym Pomogą!

Dzieki ćwiczeniom fizycznym zacząłem po raz pierwszy wyrabiać w Sobie Dobre Nawyki. Jak już wcześniej wspomniałem nie było to łatwe, zrywałem z ćwiczeniami, później wracałem do nich i tak przez długi okres czasu. W końcu udało się wyrobić pierwszy Dobry Nawyk, a później kolejny…

Dziś Moje ćwiczenia wyglądają zgoła inaczej, natomiast jest to wynik wyrabiania w Sobie Nawyku, który przyniósł efekty. Dzięki niemu mogę dziś także w tej dziedzinie rozwijać się Systematycznie.

Zajrzyj sobie do tego Pana >>>>> i zobacz, co to za rodzaj ćwiczeń, które Mnie wciągnęły!

Programowanie prowadzi do Myśli -> Myśli prowadzą do -> Uczuć, Uczucia do -> Działania, Działania dają -> Wyniki!

Trzymam się tej zasady i wykonuję ją codziennie, bo dzięki niej zaprogramowuje się do wykonania konkretnych działań, dzięki którym mam konkretne WYNIKI.

Samo Programowanie bez wykonywania działań nie da spodziewanych Wyników, dlatego trzeba włożyć w to Swoją pracę.  

Podam Ci teraz przykład, w jaki sposób możesz Siebie zacząć Programować. Powiedzmy, że chcesz zacząć korzystać z ćwiczeń fizycznych, chcesz stać się Osobą sprawniejszą, zdrowszą, silniejszą.  Zacznij od powtarzania sobie codziennie np. Jestem silny, sprawny i mocniejszy! ( powtarzaj sobie codziennie x10), kolejny krok zacznij myśleć o tym codziennie intenstywnie, że stajesz się właśnie taka Osobą, co będzie wywoływać w Tobie pozytywne uczucia, które będą Motywowały Ciebie i Wzmacniały do tego, aby zacząć jeszcze MOCNIEJ i Silniej Pracować nad Sobą, aby stawać się takim Człowiekiem. Te wszystkie kolejne kroki doprowadzą Ciebie do Maksymalnych Wyników, do których dążysz. Zobacz jakie to jest proste, wystarczy tylko krok po kroku wykorzystywać tą Zasadę, którą opisałem u góry. Prosty SCHEMAT wg T. Harv Ekera, a może dać Tobie to, do czego dążysz pod warunkiem, że każdy krok spełnisz na Maxa!

Szkolenie się jest nieodzowną częścią Programowania, dlatego znajdź sobie np. w internecie szkolenia, kursy ( mnóstwo jest darmowych), które zaczną Ciebie przybliżać do osiągnięcia konkretnych Wyników. Pamiętaj jednak, że samo szkolenie się bez wykorzystywania danej zdobytej wiedzy nie zadziała! Jak znaleźć szkolenia? Poszukaj sobie 10 osób, które osiągnęły Wyniki, jakie Ty chcesz zdobyć. Sprawdź, czy prowadzą szkolenia, kursy, wykłady, aby móc od nich zaczerpnąć mnóstwo praktycznej wiedzy, która Ciebie doprowadzi do równie bardzo dobrych wyników. Kiedy już znajdziesz takie Osoby, sprawdź, czy jest Wam po drodze, ponieważ często jest tak, że nie odpowiada nam coś w danej osobie, co może Nas zniechęcić w końcowym rozrachunku do czerpania wiedzy od tej danej Osoby. Jeśli ona nie spełni w Tobie Twoich oczekiwań, to szukaj kolejnej Osoby. Na rynku jest ich mnóstwo i na pewno Kogoś w końcu znajdziesz.

Książki, to kolejny SPOSÓB ( jeden z Moich Ulubionych), dzięki któremu Ja mogę na bieżąco się Rozwijać. Jakie książki? Niektóre opisałem w artykule ” JaK Zmienić Swoje Życie?” Zajrzyj do NIEGO serdecznie zapraszam! Natomiast na bieżąco kupuję i na każdy możliwy sposób szlifuję zawartość każdej z nich. Jedne są MEGA wciągające oraz dające bardzo dogłębną Wiedzę, natomiast inne z kolei mniej. Podsumowując, z każdej książki można WYCIĄGNAĆ do Nauki coś dla Siebie.

Wytrwałość jest kolejną CECHĄ, którą musiałem w Sobie wyrobić, ponieważ przez jej brak nie potrafiłem nic w Życiu DOBRZE Wykonać! Tu w tym miejscu >>>>> obejrzyj Sobie jeden z Moich filmów na temat WYTRWAŁOŚCI jednej z Największych CECH Milionerów!

Gdy klikniesz sobie w kolejny link, o właśnie TUTAJ >>>>> dowiesz się, w jaki SPOSÓB zmieniam w Sobie Nawyki. Pamiętaj, jak po raz pierwszy w Życiu próbowałem wyrobić w Sobie Nawyk Systematycznego wykonywania ćwiczeń fizycznych. Pierwszy tydzień ( albo tylko kilka dni) wszystko było SUPERRR! Wykonywałem codziennie ćwiczenia typu pompki, brzuszki, przysiady, sztanga. Wszystko szło, jak najlepiej. Jednak w pewnym momencie przyszedł opór, kryzys, którego nie potrafiłem przezwyciężyć. W tym momencie Moja Wytrwałość właśnie uległa końca. Po niedługim Czasie ponownie wróciłem do ćwiczeń fizycznych i odziwo Mój kolejny proces wchodzenia w Dobry Nawyk Wytrwałości lekko się przedłużył. Drugi etap, jak już wspomniałem trwał znacznie dłużej… Następnie przyszedł kolejny kryzys i koniec tego etapu, jednak był już WIĘKSZY Postęp!

Jak już się domyślasz po raz enty podszedłem do kolejnego etapu tworzenia w Sobie Dobrego Nawyku Wytrwałości, który się tworzy dzięki Systematyczności! W filmie powyżej opowiadam przykład z czekoladą, który tutaj wykorzystałem, aby Mój Dobry Nawyk mógł zastąpić Zły Nawyk! Obejrzyj ten film jeśli go przeoczyłeś! Masz go tutaj >>>>> Wypróbuj Sobie tego typu ćwiczenie, rozpisując konkretne wykonywanie zadań każdego dnia.

Podam Ci teraz przykład, w jaki SPOSÓB możesz zastosować sobie ćwiczenie z filmu! Jeżeli chcesz nauczyć się np. jakiegoś języka, słówek, to podziel sobie słówka na każdy dzień, jednak nie taką samą ilość tylko wzrastają, czyli: poniedziałek: 10 słówek, wtorek: 15 słówek + powtórka 10 słówek z poniedziałku, środa: 20 słówek+ 10 poniedziałek, 15 wtorek powtórki), czwartek: 25 słówek+ powtórka słówek z poniedziałku, wtorku, środy, piątek: 30 słówek+ powtóka słówek z poniedziałku, wtorku, środy, czwartku, sobota 35 słówek + powtórka słówek z poniedziałku, wtorku, środy, czwartku, piątku, i UWAGA niedziela: POWTÓRKA Wszystkich słówek, czyli 10+15+20+25+30+35=135 słówek! Kolejny tydzień możesz zrobić na tej samej zasadzie + powtórki lub dodać w poniedziałek do kolejnych 10 nowych słówek słówka z zeszłego tygodnia, czyli: poniedzialek 10 słówek + 135 słówek do powtórki, itd. Pobierz sobie również za całkowitą DARMOCHĘ Notatnik, w którym możesz ręcznie wpisywać sobie codziennie ilość zadań, np. słówek do zapamiętania… Kliknij tutaj i Pobierz Notatnik>>>>> Ps: nie wiem, czy jesteś tego ŚWIADOM, ale jest to sposób z Szybkich Metod NAuczaniA, które uczyłem kilka lat temu…

Jeżeli spodobał się Tobie ten artykuł, to zapraszam Ciebie do skorzystania z Zapisu na Moją Listę Mailingową, gdzie opowiadam wiele rzeczy, przykładów, daję Narzędzia oraz Darmową Konsultację, aby MÓC Zmienić Swoje Myślenie, co spowoduje Zmianię Twojego Życia! Zapraszam kliknij poniżej!