Jak zacząć Zarabiać w internecie? 6 sprawdzonych sposobów!

Jak Zarabiać w internecie

Jak zacząć Zarabiać w internecie? 6 sprawdzonych sposobów!

Jak Zarabiać w internecie?

To pytanie pojawia się coraz częściej zwłaszcza w ostatnim roku, gdy na świecie szaleje pandemia. Każdy chce mieć z czego utrzymać rodzinę, móc normalnie funkcjonować. Spora ilość biznesów została zamknięta, ludzie potracili możliwość zarabiania, ich życie uległo diametralnej zmianie!

Pamiętam, jak taka sytuacja miała miejsce w moim życiu. Nie miałem pracy, nie posiadałem żadnych oszczędności, żeby móc się samemu utrzymać. Było po prostu kiepsko… Opisuję moją sytuację z tamtego okresu w tym artykule, do którego przeczytania zapraszam i mocno zachęcam! 

 

Rodzaje Prac w Internecie!

XXI wiek jest zupełnie innym sposobem myślenia, zarabiania i działania. Zarabianie w internecie stało się chlebem powszednim trochę ( nawet bardzo) dla osób, które nie mają z nim nic wspólnego. Natomiast dla osób, które czują się w internecie, jak ryba w wodzie to istny raj!

Każdy z poniższych sposobów, które poniżej Ci za chwilę przedstawię są sprawdzone przeze mnie, jak i przez tysiące osób. Kwestia tylko tego, w jakim rodzaju prac online będziesz najlepiej się czuć, który rodzaj pracy będzie Ci najlepiej sprzyjał. Proponuję, abyś wypróbował jak najwięcej z nich, a następnie skupił się na jednym. Gdy zaczniesz osiągać w nim dobre ( zadowalające) rezultaty, to możesz pomyśleć o kolejnej pracy z dziedziny np. inwestowania.

Lista z rodzajami prac Zarabiania w Internecie:

Jak Zarabiać w internecie

  1. Affiliacja Amazon, Getall ( programy Partnerskie)

Ten sposób pracy polega na sprzedawaniu produktów różnych firm, które prowadzą Programy Partnerskie – Affiliacje. Sprzedajesz dany produkt, usługę i w zamian za sprzedaż otrzymujesz prowizję. Jak duże są to prowizje? Wszystko zależy od firmy. Możesz otrzymać wysokość prowizji nawet do 50%!   Najbardziej popularną platformą sprzedażową na świecie jest Amazon Jeffa Bezosa, który sprzedaje tysiące produktów każdego dnia. Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo i otrzymasz swój link partnerski, dzięki któremu będziesz mógł rozpocząć promowanie produktów.

Drugą platformą, a zarazem Narzędziami do Biznesu i Marketingu, które ja na swoich Social Mediach proponuję, to System Getall. Opis Narzędzi do Biznesu, o których mówię znajdziesz w tym miejscu na Moim kanale YouTube.

2. E-commerce

E-commerce, to sklepy z różnego typu produktami do sprzedaży. Wyróżniamy produkty fizyczne, jak i elektroniczne, które można zakupić na poszczególnych platformach. W tym miejscu dowiesz się w Moim innym artykule o sprzedaży online! W jaki sposób możesz podłączyć sprzedaż w internecie, co potrzebujesz, aby produkt elektronicznie zaczął się sprzedawać. Zajrzyj sobie w miejsca, które chcę Ci pokazać i zobacz, jak wyglądają poszczególne platformy do sprzedaży produktów.

UWAGA! Ten sposób zarabiania polega na tym, że dajesz komuś dostęp do darmowego produktu ( może to być produkt cyfrowy), dajesz w ten sposób wartość, a następnie sprzedajesz poprzez swoją Listę Mailingową inne produkty. Dlaczego tak ważna jest Lista Mailingowa? Obejrzyj to nagranie, które może mieć wpływ na zarabianie przez internet, sprawdź najważniejsze powody!

Darmowy Kurs o tworzeniu Fanpage’a ( strony Facebooka) pod Biznes Online! – w tym miejscu otrzymujesz dostęp do darmowego kursu, który pomoże Ci zbudować swoją stronę Facebooka pod Biznes w sieci!

Akademia Social Media Funnelstar, to zarówno Narzędzia, kursy, jak i Program Partnerski Mirka Skwarka. Możesz zarówno uczyć się, zdobywać wiedzę, jak i dzięki tym kursom, aplikacjom prowadzić usługi dla Swoich Klientów w sieci. Wiedza, którą zdobyłem i zdobywam systematycznie pozwala mi wejść na wyższy poziom, dzięki temu jestem daleko przed innymi firmami oraz osobami z podobnej branży.   

Tworzenie, sprzedaż ebooków na Amazon Kindle  jest to bardzo dochodowy interes, który nie jest jeszcze tak bardzo popularny w naszym kraju. Masz szansę zająć swoje miejsce, drożyć się i zacząć sprzedawać. Konto na Amazon Kindle jest również darmowe.

Polska platforma sprzedająca ebooki, na której to możesz zarabiać w Programie Partnerskim, jak również sprzedając swoje publikacje, to Złote Myśli.

3. Inwestycje

Inwestowanie w różnego typu Biznesy, to wyższa szkoła, jednak jeżeli masz jakieś pieniądze odłożone lub rozwiniesz pierwszy biznes, to możesz rozpocząć swoją przygodę z tym rodzajem pracy. Wymaga ona oczywiście wiedzy, nerwów oraz ryzyka.

Jak rozpocząć Swoją przygodę z inwestowaniem? Napisz do mnie w komentarzu, a podpowiem Ci konkretne osoby, które się tym zajmują.

Dobrymi sposobami jeśli chodzi o inwestowanie, to na pewno Amazon, czyli inwestycje w spółkę, Diamenty, Kryptowaluty, Złoto.

4. Konsultacje

Jeśli jesteś w czymś dobry, masz wiedzę w jakimś zakresie, to możesz udzielać płatnych konsultacji na platformach w sieci. Dobrymi platformami do tego typu pracy z osobami 1 x 1 są Skype, Zoom, Messenger Facebooka.

Możesz zaproponować taki trick, że wprowadzasz np. 30 minut darmowych konsultacji, gdzie pomagasz danej osobie rozwiązać jakiś zakres problemu. Powyżej 30 minut bierzesz określoną kwotę. Zobacz,  jak wygląda propozycja prowadzenia konsultacji na mojej stronie.

Pomyśl sobie, że masz 5 Klientów tygodniowo, którzy płacą Ci po 100 zł każdy. Zarabiasz 500 zł, a teraz, jeśli byś miał takich klientów 20 w miesiącu? 20 klientów x 100 zł = ? No właśnie to 2000 zł pracując tylko 20 godzin plus powiedzmy 20 godzin na przygotowanie się do konsultacji!

5. Usługi Online: Freelancer ( Fiver, Oferia, Freelanceria: Grafika, Film, Copywriting, strony www, Strony Sprzedażowe, inne – patrz Fiver.com, Oferia.pl), Agencje Reklamowe, Konsultacje,  Tłumaczenia, Artysta, Lektor, inne).   

Freelancer jest jednym z najbardziej popularnych sposobów zarabiania pieniędzy prowadząc usługi w różnych dziedzinach. Ja korzystam jako Klient ( kiedyś również jako Freelancer) z platformy Fiver. Znajdziesz na niej różnego typu usługi, które również Ty możesz świadczyć potencjalnym klientom na całym świecie: projektowanie grafiki ( m. in. logo, wizytówki, infografiki, ilustracje oraz wiele, wiele innych), marketing cyfrowy (m. in. reklama w social mediach, SEO, strategie marketingowe, analiza internetowa, reklama mobilna, wiele innych), pisanie i tłumaczenie ( artykuły i posty na blogu, korekta i edycja, opisy produktów, pisanie podcastow, wiele innych), wideo i animacja ( edycja filmów, nagrywanie, tworzenie napisów, intro i outros, wiele innych), muzyka i dźwięk ( wokal, nagrywanie muzyki, mastering, piosenkarze i wokaliści, wiele innych), programowanie i technika ( wordpress, produkcja gier, analizy danych, skonwertuj pliki, projektowanie stron, chatboty, wiele innych), biznes ( wirtualny asystent, doradztwo, zarządzanie projektami, badanie rynku, wiele innych),  styl życia ( lekcje online, lekcje rzemiosła, podróże, kartki i filmy z życzeniami), branże ( tworzenie gier, projektowanie postaci, edycja wideo, animacje, wiele innych). Tutaj masz pole do popisu i możliwości, w jaki sposób można w XXI wieku zarabiać globalnie. Zarejestruj się za darmo, sprawdź, w jaki sposób inne osoby z całego świata prowadzą swoje usługi i zacznij robić to samo.

Strona Landing Page może pomóc Ci w budowaniu Twojego Biznesu oraz sprzedaży różnych usług, czy produktów. Zajrzyj tutaj i przeczytaj Mój artykuł o tego rodzaju stronach!

6. Szkolenia, Kursy Online

Bardzo popularnym sposobem zarabiania w internecie jest tworzenie kursów i szkoleń online! W internecie u wujka Google znajdziesz mnóstwo platform, na których to możesz zacząć sprzedawać swoją wiedzę. Wymienię tutaj tylko dwie, które to są bardzo proste i intuicyjne w użyciu.

Akademy.pl zakładasz darmowe konto i wgrywasz swoje kursy n platformę.  Dzielisz się z właścicielem prowizją za sprzedane kursy i w taki sposób zarabiasz. Potrzebujesz do tej platformy podłączyć zewnętrzne Narzędzia, które to pomogą Ci zintegrować cały system.

Druga platforma ( płatna), to WPIdea, gdzie tutaj już płacisz za dostęp do platformy. Nie kosztuje ona ( jak na początek) mało, jednak można w niej zautomatyzować wszystkie procesy od wgrania produktów, po wysyłanie mailingu, płatności.

Jest wielu twórców, którzy dzięki swoim kursom, szkoleniom zarabiają ogromne pieniądze. Oczywiście nie zbudujesz imperium od tak… Potrzebujesz czasu i nauki, jednak gra jest warta poświęcenia.

Osoby, od których  możesz zaczerpnąć inspirację, a które od lat działają w internecie i zbierają ogromne kokosy, to Mirek Skwarek, Maciej Aniserowicz, Tomasz Micherda, i wielu innych.

7. Blogger

Blogowanie jest wspaniałym pomysłem i sposobem na to, żeby przekazywać Wartość darmową, dzięki której to osoby ( potencjalni Klienci) zaczną rozwijać swój potencjał. Dawanie tzw. Content Marketingu powoduje, że stajesz się wzorem w danej dziedzinie dla innych, którzy zamierzają podążać Twoją ścieżką.  Zobacz, w jaki sposób prowadzę Swój Content Marketing na Moich Social Mediach. Tutaj masz Moje posty odnośnie Narzędzi do Marketingu i Biznesu Online, gdzie w całkowicie darmowy sposób przekazuję swoją wiedzę. W tym miejscu proszę zajrzyj i zobacz drugi post na Facebooku!

Czy ten sposób zarabiania w internecie jest dla każdego? Oczywiście, że nie… nie każdy lubi publikować artykuły, nie każdy się do takiej pracy nadaje. Dlatego kolejny sposób może być alternatywą dla tych, dla których pisanie nie jest najlepszym rozwiązaniem.

8. Vlogger

Vlogowanie np. na kanale YouTube jest kolejną alternatywą dla osób, które nie widzą siebie w roli pisarza. Można jednak łączyć oby dwa sposoby lepiej, czy gorzej. Jeśli wejdziesz sobie na różne kanały YouTube’a, to znajdziesz tam przeróżne rodzaje vlogów. Od modowych, edukacyjnych, po wszelkiego typu sportowe, rozrywkowe, lifestyle’owe. Na z kolei prowadzę kanał Vloga typu edukacyjny, na którym to pokazuję Narzędzia do Biznesu Online, ich funkcjonalność, Automatyzację różnego typu aplikacji, Rozwój Osobisty, czyli Moją osobistą historię od 0 do teraz. Sprawdź na kanale YouTube Vlog Ciśnij na Maxa, zapraszam serdecznie!

9. Podcasty

Ten rodzaj Zarabiania przez Internet nie jest jeszcze tak popularny w naszym kraju, jednak autorów Podcastów staje się coraz więcej. Ten sposób przekazywania darmowej wiedzy jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób z niszy, które nie mają czasu na oglądanie filmów. Dlatego jeśli Twój potencjalny Klient jedzie samochodem, biega, robi zakupy, to jest większe prawdopodobieństwo, że zacznie słuchać Twoich audycji. Wejdź sobie w tym miejscu na Podcast znanego bloggera, jak również YouTube’a, który prowadzi swoje audycje o sposobach oszczędzania pieniędzy. Wszystko, co jest tylko związane z pieniędzmi znajdziesz u niego!

10. Prowadzenie Mediów Społecznościowych

Media Społecznościowe są jednym z ciekawszych sposobów zarabiania przy okazji dobrej zabawy na Social Mediach, jeśli uwielbiasz na nich przebywać oraz znasz się trochę na rzeczy. W tych miejscach ( Oferta 1, Oferta 2 znajdziesz oferty firm, osób, które poszukują Freelancerów gotowych zająć się ich firmowymi Mediami. Dla wielu firm i ich właścicieli jest to czarna magia oraz brak czasu i chęci zajmowania się czymś, czego nie lubią i nie cierpią. Ty możesz wykorzystać ten sposób na dobrą rozrywkę połączoną z pracą. Musisz być w tym systematyczny oraz kreatywny, ponieważ ludzie kochający oglądać np. rozrywkę i spędzający mnóstwo czasu w mediach chcą być przez Ciebie zaspakajani. Social Media zostały stworzone, aby ludzie się bawili, spędzali miło czas, jak również, aby zostawiali ( niestety) mnóstwo kasy kupując „ za darmo” rozrywkę, którą im się dostarcza.

Poniżej przedstawiam Ci przykładowe miejsca „ na już” z ofertami pracy oraz sposobami zarabiania:

Jak Zarabiać w internecie

Ankiety: oferta w tym miejscu!

Fiver: Oferta!

Tłumaczenia tekstów: Oferta!

Prowadzenie Social Mediów dla różnych Biznesów

Współpraca Influencera, (gdy masz własnego bloga) z reklamodawcą: Oferta!

Sprzedaż Produktów:

Allegro: Oferta!

Ebay: Oferta!

Amazon: Oferta!

OLX: Oferta!

Grupy Facebooka z pracą ( dołącz do prywatnych grup i szukaj ofert pracy:

Grupa Facebooka 1

Grupa Facebooka 2

Grupa Facebooka 3

Grupa Facebooka 4

Grupa Facebooka 5

Najlepsze Nisze do Zarabiania w internecie:

Jak Zarabiać w internecie

Podsumowując nisze, które poniżej Ci przedstawiam są najlepiej dochodowymi oraz popularnymi niszami w ostatnim czasie. Szukając ofert pracy lub możliwości przeniesienia się do życia online na stałe zwróć szczególną uwagę na poniższe nisze, jakimi są: Zdrowie, Usługi, Handel, IT, Marketing Online, Inwestycje.

Obejrzyj również Mój film na Moim kanale YouTube Ciśnij na Maxa!

Pokazuję w nim w sposób obrazowy niektóre sposoby zarabiania pieniędzy, dzięki którym to możesz diametralnie odmienić Swoje życie!

Social Media

0 0 votes
Article Rating