Jak Zacząć Zmieniać Swoje Życie?

Jak zacząć Zmieniać Swoje Życie??

Rozpoczęcie Rozwoju Osobistego opiszę na Moim własnym Przykładzie dodając konkretne Narzędzia, których możesz Sobie Wykorzystać do Totalnej Zmiany o 180 Stopni Swojego Życia!

Moja historia sięga roku 2012 ( jak to już po krótce opisałem w dziale „O Mnie”, gdzie wspomniałem o książce Normana Vincenta Peal’a„Moc Pozytywnego Myślenia”, dzięki której rozpocząłem Swoją przygodę z największą PRZYGODĄ, jaka na Mnie czekała –TOTALNA Zmiana Życia!

Od czego Powinieneś Zacząć?

Jeżeli chcesz SZYBKO przejść przez kolejne ETAPY Rozwoju Osobistego i znaleźć się w miejscu, gdzie aktualnie znajdują się Ci, kórych śledzisz, podziwiasz, to MUSISZ po prostu Znaleźć takiego Nauczyciela, który poprowadzi Ciebie od miejsca A do Z!

Poszukaj Sobie w INTERNECIE takiej Osoby, zacznij zgłębiać jej Historię SUKCESU i krok po KROKU na zasadzie ” KOPIUJ WKLEJ” wykonuj poszczególne ETAPY jej działań.

Czy jak tak zaczynałem? Nie do końca… mogę Ci powiedzieć, że w małym stopniu, natomiast dużą część jego zawdzięczam w pierwszych Etapach Swojego Rozwoju Mojej Intuicji.

Jednak to, co mogę Tobie podpowiedzieć, to są ETAPY, które Wykonywali, WYkonują Największe Osobistości tego Świata, które OSIĄGNĘŁY i Osiągają Mega Szczyty Swojego Rozwoju! Dobrze zaczynamy! Pozwól, że po kolei podam Ci konkretne przykłady „od A do Z”, które stosowałem jakiś Czas temu oraz to, co STOSUJĘ teraz na codzień!

Pierwsza i NAJWAŻNIEJSZA rzecz, a tak na prawdę sprawa, to podjęcie DECYZJI, że Zaczynam od Dzisiaj Cisnąć na Maxa ze Swoim Rozwojem Osobistym! Od niej Wszystko się Zaczyna, ponieważ Nikt i Nic nie może za Ciebie takiej DECYZJI podjąć, jak również wykonać konkretnego ZADANIA!

Książka NUMER 1, która OTWORZYŁA Mi oczy i pozwoliła Uwierzyć w Siebie!!!

Wojciech Maćkowski JAk zacząć zmieniać Swoje Życie
Norman V. Peale i „Moc Pozytywnego Myślenia!”

Książki

Do dnia dzisiejszego przewinęło się ich mnóstwo, jednak dzisiaj na początku podam Tobie kilka podstawowych, które na Maxa wpłynęły na tamten Czas i nadal WPŁYWAJĄ na Moje Życie oraz Rozwój!

Biblia i Wojciech Maćkowski

Biblia jest dla Osób Wierzących ( w tym i dla Mnie) Drogowskazem, pewnymi Wartościami, którymi staram się kierować w Życiu dla Rozwoju Swojego, jak i Innych. To między innymi dzięki Biblii udało Mi się WYJŚĆ z Mega KRYZYSÓW!

Zig Ziglar ” Żyj Lepiej niż DOBRZE.”
Wojciech Maćkowski i NIck Vujicić
Nick Vujicić ” Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”
Wojciech MAćkowski i piekno-autoafirmacji1

Halina Orłowska : „Piękno Afirmacji”

Wojciech Maćkowski Osobowość Plus

Florence Littauer ” Osobowość Plus. Jak zrozumieć innych przez zrozumienie Siebie?”

Wojciech MAćkowski i Układanka Osobowości

Florence Littauer „Ukłdanka Osobowości”

Wojciech Maćkowski i Od Pasji do Biznesu

Andrzej Burzyński ” Od Pasji do Biznesu”

Wojciech Maćkowski i Ucz się Szybciej na miarę XXI wieku!

Colin Rose, Malcolm I. Nicholl „Ucz się szybciej, na miarę XXI wieku”

Wojciech Maćkowski i Etyka Biznesu

Norman V. Peale, Kenneth Blanchard „Etyka Biznesu”

Wojciech MAćkowski i Bogaty Ojciec

Robert Kiyosaki ” Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”

Wojciech MAćkowski i Kwadrant Przepływu

Robert Kiyosaki „Kwadrant Przepływu Pieniędzy”

Wojciech MAćkowski i Biznes XXI w.

Robert Kiyosaki ” Biznes XXI wieku”

Wojciech Maćkowski i Bogaty albo Biedny

T. Harv Eker ” Bogary albo biedny, po prostu różni mentalnie”

Wojciech MAćkowski i Hejtoholik

Michał Wawrzyniak ” Hejtoholik”

Wojciech Maćkowski i Guru Kultury

Michał Wawrzyniak „Guru Kultury”

Wojciech Maćkowski i Zaryzykuj

Richard Branson ” Zaryzykuj – ZRÓB TO!”

Wojciech Maćkowski i Biznes do góry nogami

Richard Branson „Biznes do góry nogami odwrócony”

Wojciech MAćkowski i Kto wyłączył mój Mózg

Dr Caroline Leaf ” Kto wyłączył Mój Mózg”

Wojciech MAćkowski Sekret PAwła

Jose Prado Flores ” Sekret Pawła”

Teraz Czas na książki, które w ostatnich latach przerabiałem. Podaję ich tylko kilka, ponieważ jest ich mnóstwo. Każda dobra ksiażka daje Nam dużego Powera i Mądrość w momencie, gdy jest spełniony jeden warunek: MUSISZ z WIEDZY Praktycznie skorzystać!

Wojciech MAćkowski JEdnym Kliknięciem

Richard L. Brandt ” Jednym Kliknięciem”

Wojciech MAćkowski Bądź Pro

Erick Worre ” Bądź Pro”

Wojciech Maćkowski Laptopowy Milioner

Mark Anastasi ” Laptopowy Milioner”

Wojciech Maćkowski Rusz Dupę

Jacek Wiśniowski ” Rusz Dupę”

Wojciech Maćkowski JAk mieć pieniądze

Jacek Wiśniowski ” Jak mieć pieniądze”

Wojciech Maćkowski i NArzędzia TYTANÓW

Timothy Ferriss ” Narzędzia Tytanów”

Wojciech Maćkowski Pokochaj Siebie

Wayne W. Dyer ” Pokochaj Siebie”

Wojciech Maćkowski Jak zdobyć przyjaciół i zjednać Sobie ludzi

Dale Carnegie ” Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”

Wojciech Maćkowski Najpierw rzeczy Najważniejsze

Stephe V. R. Covey ” Najpierw rzeczy Najważniejsze”

Szkoła, Studia, czy Szkolenia?

Wojciech Maćkowski i Nauka

Drugi bardzo istotny punkt Rozwoju, to INWESTOWANIE w Siebie i w Swój Rozwój!

W jaki SPOSÓB można inwestować? O tym zaraz Tobie opowiem! Przede wszystkim nie popełnij błędu takiego, że będziesz chciał szybko np. Rozwinąć Swój Potencjał w mgnieniu oka lub zarobić MEGA dużo! Owszem to drugie jest możliwe, ale bez odpowiedniego przygotowania Ryzykowne! Na rynku jest MNÓSTWO programów inwestycyjnych, które oferują duże zyski. Jednak im większe zyski, tym WIĘKSZE Ryzyko długoterminowego działania takiego Biznesu! I nie mam tu na myśli Biznesu samego w Sobie, tylko Ludzi, którzy wchodzą do niego, aby szybko i dużo zarobić. Pamiętaj, że to Ludzie są NAJWIĘKSZYM Problemem i Wyzwaniem dla danego Przedsięwzięcia. Biznes może być NAJLEPSZY na Świecie, Produkty niesamowicie skuteczne, jednak jeżeli dane Osoby nie będą DOJRZAŁE na działanie w takim Biznesie, to Biznes może szybko się „zwinąć”, jak to miało miejsce jeszcze niedawno temu. Myślę, że do tej pory tak jest…

Dlatego to, co ja robię najpierw, to uczę się wszystkiego, co tylko możliwe o danym Biznesie, a szukam ludzi, którzy tą DROGĘ przede Mną przebyli, a dopiero potem decyduję się na Niego!

W co Najlepiej Zainwestować? Przede wszystkim w Siebie! Tak, dobrze słyszysz w Siebie, w Swój Rozwój w danej dziedzinie, w której czujesz się bardzo dobrze i jest ona Twoim „konikiem.” Szkoła czy się Tobie przyda? Oczywiście, że tak, ponieważ nauczysz się podstawowych rzeczy takich, jak liczenia, nauki pamięciowej, historii, manualnych rzeczy, jak również wyrobisz sobie troooszku słuchu 😉 podczas muzyki. Jednak bądźmy ze Sobą szczerzy: System szkolnictwa nie pomoże i nie nauczy Ciebie Życia, ani prowadzenia Biznesu, jeśli takowy założysz! Studia? Hm nad nimi bym się głęboko zastanawiał ( sam skończyłem studia wyższe oraz podyplomówkę 😉 ), chyba, że dla WYŻSZEGO Wykształcenia, a po drugie jeśli znajdziesz studia, na których wykładają sami PRAKTYCY! To jest istotnie Ważne, abyś czerpał wiedzę i umiejętności od OSób, które już w danej dziedzinie WIELE Osiągnęły, a nie tylko TEORETYZUJĄ! Takich jest bardzo dużo, ale oni nie potrafią nic praktycznego wnieść do Twojego Życia, jak samą suchą teorię! Szkolenia, jak najbardziej, jednak również bym szukał tutaj również samych praktyków!

Wojciech Maćkowski i Wujek Google1

Gdzie ich znaleźć możesz? W internetach jest ich mnóstwo, wpisz u Wujaszka Google interesującą Ciebie frazę i od razu wyskoczy Tobie ich mnóstwo… UWAGA! Pamiętaj oczywiście, żeby ich Sprawdzić!

Czy Kogoś bym mógł Tobie polecić? Nie! I nie dlatego, że nie znam DOBRYCH Fachowców ( u góry wśród opisanych książek są Osoby, które Mnie Osobiście uczyły, więc…), tylko dlatego, że każdy z Nas Ja, TY, On, Ona jesteśmy INNI i Tobie może nie przypaść do gustu dana Osoba. Możecie nie poczuć wzajemnej „chemii”. Jednak tak, jak już wspomniałem u Wujaszka Google znajdziesz Ich mnóstwo!

Dobre Nawyki

Wojciech Maćkowski DObre Nawyki

Przez całe Życie gromadzą się w Naszych Głowach, a potem w Życiu Codziennym różnego typu Nawyki… Nawyki obgadywania, narzekania, lenistwa, zazdrości, itd., itd. Można by je wymieniać i wymieniać. nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak mocno one zakorzeniają się w Nas samych, stając się częścią Naszego życia. W momencie, gdy nie myślimy o tym, gdy wokoło Wszyscy tak samo również myślą, działają, to według Nas wszystko jest oki. No przecież Karol, Zuzia Myślą tak, jak Ja prawda? No przecież w telewizji mówili o tym, że to jest dobre…! Przecież w szkole, w kościele mówili NAm, że mamy tak ROBIĆ…

No właśnie dane myślenie, działanie stało się dla Nas Nawykiem, dlatego nie zauważamy, czy jest on Dobry Nawykiem, czy Złym! Dany Nawyk staje się częścią Nas, naszego Życia i przez to kształtuje Nasze codzienne Działanie i Myślenie! ” Po OWOCACH ICH POZNACIE…” Znasz ten cytat? Odnosi się ON nie tylko do Osób Wierzących w Boga, ale również do tych Wszystkich, którzy Go nie znają i Nie Wierzą!

Dlatego, jeżeli CHCESZ prowadzić DOBRE Życie, umieć Samemu podejmować różnego typu DECYZJE, to Musisz zacząć MYŚLEĆ, co w Siebie WPAJASZ, jak również MUSISZ posiadać DOBRE NAWYKI. W jaki SPOSÓB możesz je Wdrożyć do Swojego Życia?

Wojciech Maćkowski Karta papieru

Weź kartkę papieru, podziel ją na 2 części, po lewej stronie wypisz wszystkie Nawyki, które są wpojone w Twoje Życie i którymi się na codzień kierujesz. Następnie sprawdź wszystkie Nawyki, zastanów się, które z nich przeszkadzają Tobie, źle wpływają na Twoje Pozytywne Życie… Poczytaj o Nich, spytaj Osoby bliskiej, jak dany Nawyk wpływa na Twoje Życie, jak również w odniesieniu do INNYCH Osób! Następnie po prawej stronie kartki ZAMIEŃ Nawyki na takie DOBRE, które zaczną Ciebie Budować, Zmieniać Twoje Życie, jak i wpływać pośrednio, a następnie bezpośrednio na Osoby, z którymi Żyjesz!

Dlaczego mówię Tobie o Nawykach? Ponieważ sam żyłem tak przez wiele lat, co spowodowało, że Moje Życie nie było takie, jakiego chciałem. Nawet nie wiedziałem dlaczego takie jest, co wpływało na to, że Żyję takim Życiem, a Innym Osobom Żyje się LEPIEJ! Gdy zacząłem powoli ZMIENIAĆ Swoje NAWYKI, to i wszystko wokoło zaczęło stawać się inne.

Wojciech Maćkowski i Nr 1

Najważniejsze NAWYKI – Działania, które Zmieniają Mnie i Dają Życie na Maxa!!!

Modlitwa, Medytacja, Ćwiczenia Fizyczne, Afirmacja, Programowanie, Uczenie się ( książki, Szkolenia), Początki Zdrowego Odżywiania się. Szczegóły opiszę Tobie w innym artykule, tutaj tylko króciutko wspomnę o nich. Przez lata szukałem sposobów, aby stawać się LEPSZĄ Wersją Siebie samego, dzięki odkryciu i połączeniu powyższych Nawyków w konkretnym działaniu dały mi one dużo Wiedzy, SIŁY i MOCY, które Zmieniają Mnie każdego dnia.

Jeżeli czujesz, że Potrzebujesz Pomocy w ogarnięciu w Sobie Powyższych Nawyków, to zapraszam Ciebie do skorzystania z Moich KONKRETNYCH RAD, które daję, opisuję, jak również udzielam bezpłatnej Konsultacji, dzięki zapisaniu się na Moją Listę Mailingową, która znajduje się TUTAJ >>>>> Lista Mailingowa!

Na dziś to już koniec. W kolejnym artykule opiszę Tobie Najważniejsze Nawyki, dzięki którym OSIĄGAM MEGA Wyniki Rozwojowe!

0 0 votes
Article Rating