Facebook. Jak zwiększyć zasięgi Postów i zdobyć Klientów?

Jak zwiększyć zasięgi POstów i znaleźć Kleintów. Statystyki Facebooka.

Facebook używa swoich algorytmów.

Algorytm Edge Rank jest odpowiedzialny za tworzenie zasięgów na tym właśnie kanale społecznościowym. Affinity, czyli Aktywność, zainteresowania, powiązania, to jeden z trzech elementów algorytmu Edge Rank. Drugim jest Weight ( waga), który odpowiada za typ Posta ( ze zdjęciem, bez zdjęcia, itd.) i trzeci element, to Decay – czas działania, jaki upłynął od momentu publikacji treści.

Facebook. JAk zwiększyć zasięgi POstów i znaleźć Klientów. Statystyki Facebooka Post1.

Affinity, czyli aktywność pod danym postem pod względem komentarzy ( na 1-ym miejscu), udostępnień, serduszek. Mogą to być zarówno komentarze pozytywne, jak i negatywne. Im więcej wzbudzają emocji, tym większe jest zainteresowanie. Wyobraź sobie, że publikujesz jakiś post, gdzie ktoś Ci w brzydki sposób napisał. Zrobiło Ci się bardzo smutno, a Ty żeby jemu nie było tak miło dopieprzyłeś dwa razy mocniej. W tym momencie czekasz, aż dana osoba zareaguje. Czy odpowie Ci czymś gorszym, czy może wyluzuje… Zainteresowania danej osoby zagadnieniami mają również wpływ na to, czy dany Post zostanie przez Facebooka wyświetlony, czy też nie. Przypuśćmy, że Twoja znajoma na Facebooku interesuje się zdrowym trybem życia, Ty akurat umieszczam Post o bardzo podobnym zagadnieniu. Weszliście również wcześniej w jakąś interakcję ( powiązania danych osób), wynikiem czego będzie wyświetlenie na jej osi czasu Twojego Posta. Emocje, strach, lęk, radość, zabawa, to elementy, na które również musisz zwrócić uwagę, ponieważ na Social Mediach pokazuje się rozrywkę, życie innych osób.

Lubisz oglądać seriale? Jeśli tak, to wiesz, co przyciąga uwagę widza, co ma wpływ na to, że zostaje się coraz dłużej i czeka na przebieg akcji. Co się za chwilkę wydarzy? Czekasz, czekasz aż do końca odcinka, żeby tylko się dowiedzieć, czy Kowalki zginął, czy może udało mu się ujść z życiem. Nie wiem, czy wiesz, ale nawet Messenger podsłuchuje Nas ( spisując nasze rozmowy! Tak dobrze słyszysz, Facebook oficjalnie się do tego przyznał. Z resztą samemu sprawdź, gdy np. będziesz z Kimś rozmawiać lub pisać na Messengerze, co Ci się po rozmowie wyświetli na Twoim Facebooku?

Przykładowo w momencie, gdy rozmawiasz o sprzedaży na tej aplikacji, możesz ujrzeć reklamy na Twojej osi związane ze sprzedażą jakiś produktów. To nie są bajki ani czary mary, to tylko roboty, które spisują nasze zainteresowania, a następnie wyświetlają nam to, czym się interesujesz. Facebook chce w 100% zadowolić Cię, abyś jak najdłużej pozostał na ich Social Mediach. Dzięki temu więcej osób będzie kupować ich akcje, więcej reklamodawców będzie wykupywać usługę płatnej reklamy. Interes się będzie bardzo dobrze kręcić, każda ze stron będzie zadowolona.   

Typ Posta, czyli Weight. Post bez zdjęcia pamiętaj będzie mieć mniejsze zainteresowanie niż post ze zdjęciem. Jest to sprawdzone, ludzie wolą czytać i oglądać posty. Znasz powiedzenie, że jedne obraz znaczy tyle, co 1000 słów? No właśnie tyczy się to również postów. Dodatkowo, gdybyś chciał umieścić w poście link do jakiejś strony zewnętrznej, to pamiętaj, żeby również tego nie robić. Roboty Facebooka obetną zasięg ), ponieważ chcesz spędzające czas na ich platformie „wyprowadzić” spoza ich zasięg oczu. Dlatego jeżeli już musisz umieszczać linki, to zrób to w komentarzu, ale po ok 10 minutach, ponieważ do 10 minut roboty sprawdzają, w jaki sposób, z czego jest stworzony Post.  

Live’y prowadzone przez Ciebie, gdzie osoby mogą Ciebie w końcu zobaczyć na żywo, poznać, zaprzyjaźnić się! Ten sposób jest strzałek w 10 – tkę! To najlepszy sposób na zwiększenie zasięgów danego Posta z Live’m. Jakiś czas temu było tak, że jeżeli dany Live był prowadzony powyżej 15 minut, to był reklamowany przez samego Facebooka na Swojej platformie bardzo wysoko. Live’y mają to do siebie, że możesz nawiązywać z osobami znajomości, pokazywać to, czym się zamujesz na codzień, uczyć i rozwiązywać problemy danych osób! Wiem również, że tego typu sposób na pokazywanie się w mediach nie jest łatwy i dla każdego, bynajmniej na początku. Możesz spróbować zastąpić Live’y postami emocjonalnymi ze zdjęciami lub nagranymi już filmami. Nie będzie to jednak to samo, ale warto tworzyć, robić Marketing na początku taki, jaki się potrafi. Ważne jest, żeby działać, pokazywać się, swój Biznes.

Czas Działania, jaki upłynął od publikacji danej treści. Dobrym sposobem na to, żeby być „wszędzie” i u każdego na osi czasu na Facebooku jest tworzenie postów każdego dnia. Następnie dany post, czy posty edytujemy ( lub tworzymy kolejne nowe) w treści lub poprzez dodanie komentarza, polubienia pod czyimś wpisem. To spowoduje, że w danym momenciedane posty zaczną krążyć niczym wiral – Traffic po osiach czasu innych osób.

Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że osoby zaczną na nie reagować. Im więcej realcji, tym dany post szybciej się wybije na Facebooku. Statystyki na Fanpage są bardzo dobrym miejscem i sposobem, żeby sprawdzać, w których godzinach dane osoby reagują na Twoje publikacje. Dodaj do wyświetlanych godzin w statystykach + 10 godzin, ponieważ te, co Facebook pokazuje są czasu pacyficzego.

Dzięki statystykom na Facebooku nie publikujesz w ciemno Postów.  

Jeśli wiesz, gdzie znaleźć na swoim koncie Fanpage statystyki, to jesteś na wygranej pozycji. Nie ma nic lepszego, jak prawdziwe, sprawdzone dane statystyczne. Zobacz, jakie to proste ( jeśli posiadasz oczywiście Fanpage firmowy) wystarczy, że kliknieszpo lewej stronie przycisk „ statystyki” i zostajesz od razu przeniesiony do Świętego Grala swojej strony firmowej Facebooka. Znajdziesz tam wszystkie dane, jakie są Ci niezbędne do tego, aby wyszukać np. swoją Grupę Docelową z wiekiem, płcią, godzinami, w których to korzystają z Twoich zasobów. 

Facebook. JAk zwiększyć zasięgi POstów i znaleźć Kleintów. Statystyki Facebooka.

Dzięki statystykom możesz zobaczyć, jakiego typu działania na stronie są wykonywane przez poszczególne Grupy Odbiorców. Możesz sprawdzić między innymi, które Posty mają większą oglądalność. Opcji do analizy jest bardzo dużo, dzięki temu jesteś w stanie trafiać w konkretne grupy osób, które zainteresowały się tworzonymi przez Ciebie treściami. Podsumowując, poniżej przedstawiam Ci korzyści, które możesz znaleźć korzystając ze statystyk Facebooka:

 1. Przegląd strony – najważniejsze statystyki strny, które możesz sobie ustawić według czasu ( dziś, wczoraj, ostatnie 7 dni, ostatnie 28 dni)
 2. Obserwujący – liczba osób obserwujących Twoją stronę
 3. Reklamy – Centrum reklam  ( wszystkie reklamy, Grupy Odbiorców)
 4. Polubienia strony:
 5.  liczba ograniczonych  polubień
 6. Miejsca, w których polubiono stronę ( Twoja strona, Inna strona, Reklamy, Inne)
 7. Dane dziennie są publikowane zgodnie z czasem pacyficznym ( dodaj do nich 10 h)
 8. Zasięg – płatny, organiczny liczby osób, które wyświetliły dowolny z Twoich postów, reakcje, komentarze, udostępnienia strony
 9. Wyświetlenia strony według sekcji, płci, kraju, miejscowości, urządzenia
 10. Wyświetlenia podglądu strony
 11. Działania na stronie według osób, które kliknęły przyciski ( jak dojechać, działania, numer telefonu, w witrynie. Wszystkie te działania można również podzielić ze względu na wiek, płeć, kraj, miejscowość, typ urządzenia.
 12. Posty ( kiedy Twoi fani są w internecie, typy postów, najpopularniejsze posty na obserwowanych stronach)
 13. Zdarzenia – wydarzenia (zaplanowane, które się odbyły na stronie), aktywne posty, zalecane działania
 14. Filmy – statystyki dotyczące tej kategorii dostępne są w Creatorze Studio.
 15. Relacje strony dostępne w statystykach z ostatnich 28 dni
 16. Osoby  obserwujące stronę, wyświetlające stronę, reagujące na stronie
 17. Wiadomości – kontakty z komunikatora Messenger
 18. Zamówienia
Facebook. JAk zwiększyć zasięgi POstów i znaleźć Kleintów. Statystyki Facebooka 0.

Pamiętaj, że każdą z tych punktów można sprawdzić pod względem płci, wieku, kraju, miejscowości, typu urządzenia!

Google Trends jest kolejnym sposobem by publikować to, co jest na TOPIE..

Wchodzisz w wyszukiwarkę Google, następnie wyszukujesz Google Trends, ustawiasz dany kraj, w którym to szukasz aktualnych, wybijających się wydarzeń ( na przykład Polska). Po wyszukaniu odpowiedniego wydarzenia ( wybierasz pod swoją niszę) nawiązujesz do niego w Swoim poście łącząc treści w jedną całość.

Facebook. JAk zwiększyć zasięgi POstów i znaleźć Kleintów. Statystyki Facebooka 6 Google Trands.

Chatboty zwiększają intensywność oraz zasięgi Twoich Postów

Zakładając Bota pod Twoją stronę firmową na Facebooku pamiętaj, żeby to Narzędzie spełniało Swoją funkcję. Nie staraj się spamować swoich odbiorców tylko wysyłaj Wartościowe treści, ucz podopiecznych, rozdawaj prezenty. Zachęcaj czytelników do komentowania i czynnego udziału na Swoim Fanpage’u, który po konfiguracji z botem ( np. ManyChat ) będzie połączony 2 w 1! Dzięki temu możesz ustawić tak rozmowy z potencjalnymi klientami, aby zaraz po otrzymaniu zapytania bot odpowiadał. Pamiętaj, żeby poinformować osobę, że rozmawia z Narzędziem Online, a nie z Tobą. Nie chcesz przecież, żeby miał do Ciebie o to pretensje prawda? 

Facebook. JAk zwiększyć zasięgi POstów i znaleźć Kleintów. Statystyki Facebooka 7. Chatbot2.

Cztery sposoby, które przedstawiłem Ci powyżej w artykule mogą spowodować, że zwiększy się ilość Twoich potencjalnych Klientów, osób, które będą Ciebie follow’owały.

Obejrzyj również Mój film na Moim kanale YouTube Ciśnij na Maxa!

Social Media

0 0 votes
Article Rating