Biznes Online. 8 niezbędnych umiejętności, jakie musisz posiadać budując Biznes!

Biznes-Online.-8-niezbednych-umiejętności

Biznes Online. 8 niezbędnych umiejętności, jakie musisz posiadać budując Biznes!

Biznes Online, jak każdy inny wymaga od Nas dużej i wszechstronnej wiedzy. Umiejętności, jakie musisz nabyć podczas jego tworzenia są niezbędne, żeby firma zaczęła dobrze prosperować i rozwijać Swój potencjał.

Tak na prawdę nie ma znaczenia, co tworzysz, musisz posiadać jakąś wiedzę. Bez praktycznej wiedzy daleko nie zajdziesz.

Poniżej przedstawiam Ci 8 niezbędnych umiejętności, które ja zdobyłem i które Ty również musisz mieć, aby budować Swój Biznes na lata.

Strona www, blog ( WordPress), sklep e-commerce

Potrzebujesz dla Swojego Biznesu strony www najlepiej z blogiem lub drugi wariant blog ze sklepem ( e-commerce). Pojedyncza strona www nie jest po pierwsze już modna, a po drugie nie jest skuteczna. Pozycjonowanie samej strony www wyjdzie Ci krocie. Natomiast jeżeli stworzysz stronę www z blogiem, bądź sklep z blogiem, to efekt może być zaskakujący dla Ciebie. Dlaczego tak uparcie mówię o blogu? Ano dlatego, że blog łatwiej i szybciej się pozycjonuje przez roboty Google. Sama strona jest tylko wirtualną wizytówką danego biznesu, natomiast, jeżeli systematycznie udostępniasz artykuły, różnego typu wartości na blogu, to roboty Google zaczynają się nim interesować. Oczywiście oprócz systematyczności należy wspomóc się SEO, dzięki któremu szybciej wypozycjonujesz Swoją stronę z blogiem lub ze sklepem.

Narzędzia Biznesu Online: Autoresponder, Landing Pages, Fanpage, Grafika

Jednym z podstawowych Narzędzi w Biznesie Online jest cały czas skuteczna, być może nie sexy Lista Mailingowa ( Autoresponder), dzięki której to zdobywasz maile do potencjalnych klientów. Pracując z nimi na liście tworzycie więź, dzięki której to potencjalni klienci zaczynają Ci ufać, lepiej poznawać, aż wreszcie stają się Twoimi stałymi Klientami. Oczywiście najlepszym z nich jest ten, który to wraca i kupuje u nas co chwilę. Jednym ze sposobów na to, aby dowiedzieć się, czego Potrzebują Twoi potencjalni Klienci są ANKIETY. Dlatego musisz zadbać o to, żeby dawać od Siebie dużo wartościowej treści, darmowych opcji pogłębiania wiedzy, dzięki której to od razu po wdrożeniu będą mieć wyniki.

Lista Mailingowa jest darmowym miejscem na marketing oraz sprzedaż swoich Produktów, czy usług. Jeżeli reklama na Facebooku, czy na Google w danym okresie nie wypali, to duża, dobrze stargetowana lista pozwoli na sprzedaż.

Kolejne Narzędzie, o którym nie możesz zapomnieć, to strony tzw. przechwytujące – Landing Pages. Dzięki nim możesz podłączyć sobie sprzedaż danego produktu, usługi, zapisać osoby na Listę Mailingową, dosprzedać kolejne produkty. Proces tworzenia tego typu stron jest bardzo intuicyjny. Możesz sobie je stworzyć dzięki temu Kombajnowi do Marketingu oraz Sprzedaży, jakim jest system Getall.

Jak zbudować taką stronę? O tym możesz obejrzeć Mój film, który jakiś czas temu opublikowałem. Znajdziesz go w tym miejscu! Pamiętaj, że tego typu strony wspomagają Twój Biznes Online poprzez Automatyzację. Dzięki temu nawet, gdy śpisz możesz sprzedawać, zapisywać na listy nowych Klientów.

Fanpage, czyli biznesowa strona na Facebooku, to kolejne obowiązkowe miejsce, gdzie nie możecie Ciebie zabraknąć. Jeśli zaczniesz tworzyć Marketing Online ( a na pewno zaczniesz), to strona Biznesowa na Facebooku będzie Ci niezbędna. Po co?  Tam zaczniesz gromadzić Swoją społeczność, będziesz dawać darmową wartość i rozwiązywać ich problemy. Social Media są kolejnym obowiązkowym miejscem, gdzie musisz zaistnieć, żebyś był / była rozpoznawalny / a. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób stworzyć sobie taki Fanpage, to zapraszam na darmowy kurs w tym miejscu.

Prawda jest taka, że jeżeli chcesz, aby Klient zapamiętał Ciebie, to potrzebujesz znaleźć się aż do 20 razy w różnych miejscach, gdzie potencjalni kupcy Twoich produktów mogą się znajdować. Tym miejscem jest również Fanpage!

Grafika daje MEGA przewagę nad samymi suchymi tekstami umieszczanymi w postach, czy artykułach. Grafika jest po prostu niezbędna i musisz zdobyć chociażby podstawową wiedzę z zakresu tworzenia jej. Będzie Ci ona potrzebna do Twoich artykułów, postów, filmów, które będziesz na Swoich Social Mediach publikować. Zajrzyj w tym miejscu i zobacz jedno z Narzędzi Online do tworzenia grafiki pod Swój Biznes. Szerzej na temat tego, dlaczego powinieneś korzystać z grafik oraz jakich używać opisuję w Moim artykule „ Dlaczego powinieneś używać grafik w Swoim Biznesie Online?”

Możesz tego typu grafiki otrzymać ode mnie, musisz tylko… No właśnie przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób otrzymać ją za darmo.

Marketing Online / Offline ( posty, artykuły, filmy, Live’y, reklama płatna I bezpłatna)

Możesz posiadać najlepsze produkty, usługi, natomiast jeżeli nikt Ciebie nie rozpozna, nie zauważy, to nie sprzedaż tego, w czym jesteś bardzo dobry, a co za tym idzie nie rozwiążesz PROBLEMU innym osobom! Poza tym budujesz Swoją Markę, Brand, dzięki temu łatwiej będzie Ci sprzedać cokolwiek. Podstawowym punktem przed samą sprzedażą jest zbudowanie Swojej marki, a Marketing właśnie pomoże Ci w tym najlepiej.

Jak prowadzić marketing, aby był skuteczny i żeby osoby rozpoznawały Ciebie i Twój Biznes? W zależności od tego, gdzie zamierzasz go prowadzić ( w jakich miejscach w internecie), potrzebne będą Ci posty, artykuły, filmy, Live’y, reklama płatna. Content Marketing, w którym to dajesz dużo darmowej WARTOŚCI, rozwiązujesz PROBLEMY potencjalnym Klientom są jednym z najskuteczniejszych sposobów na zdobycie, zjednanie sobie danych, dobrze stargetowanych osób lub firm.  Narzędzie FOTOFUNIA możesz również wykorzystać do swojego marketingu, znajdziesz je klikając w tym miejscu!

Zobacz jeden z Moich sposobów ( tutaj ) tworzenia Content Marketingu poprzez filmy, w których to rozwiązuję problemy potencjalnych Klientów. Gdy pomagasz innym osobom, oni odwdzięczają się Tobie tym samym, czyli zaczynają kupować Twoje Produkty, Usługi. Gdy zaczynasz docierać do większej ilości odbiorców możesz dopalić Swój Marketing Online reklamą płatną na różnych Social Mediach ( Facebook, Instagram, YouTube, Google, Linkedin). Im szersze grono odbiorców, tym szerszy zasięg i prawdopodobieństwo dotarcia do Twoich Klientów. Pamiętaj, że nie każdy potencjalny Klient będzie Twoim Klientem, który kupuje od Ciebie produkty. Jeśli z grona odbiorców z 10% stanie się Twoimi wiernymi powracającymi Klientami, to odniesiesz SUKCES. Załóż sobie np., że z 100 00 osób 10% czyli 1000 osób stanie się najlepszymi Twoimi Klientami, gdzie średnio będzie od Ciebie kupować w miesiącu np. 1 produkt po 197, 00 zł, to wyjdzie ile? 197, 000 zł miesięcznie, to jest bardzo doby wynik, zważywszy, że możesz grupę docelową powiększać, jak i sprzedawać kolejne produkty stałym Klientom.  

Sprzedaż ( reklama, webinary)

Sprzedaż produktów możesz robić ( a na pewno powinieneś / aś) wykorzystując reklamę płatną napędzającą nowych potencjalnych odbiorców. Najlepszym sposobem, żeby nie stracić odbiorcy, który ogląda Twoją reklamę jest zapisanie jej na Twoją Listę Mailingową. Spowoduje to, że możesz systematycznie utrzymywać z nią kontakt, podsyłać rozwiązania danego problemu, uczyć.

Nie wiem, czy wiesz, ale zanim zaczniesz sprzedawać MUSISZ wykonać pewna prace z danym potencjalnym Klientem. Po pierwsze ten Ktoś musi Cię POZNAĆ, następnie POLUBIĆ, a w trzecim kroku dopiero możesz mu zacząć Sprzedawać! Jest to stara zasada, którą stosują bardzo dobrzy Marketerzy!

Webinary są w obecnych czasach najlepszym sposobem na sprzedaż. Dlaczego właśnie Webinary? Ano dlatego, że nie masz tam ( w pokoju Webinarowym) rozpraszaczy, jak na Social Mediach, gdzie z każdej strony jesteś bombardowany informacjami… To po pierwsze, a po drugie to najlepszy sposób sprzedaży. Załóż sobie, że na spotkanie zamknięte przychodzi do Ciebie około 100 osób, gdzie sprzedajesz po 1,5 h do 10% osób będących na spotkaniu. Jeden produkt kosztuje u Ciebie 197 zł, sprzedajesz za sumę 1970 zł! Wykonaj teraz takich spotkań w ciągu tygodnia 2! W ciągu miesiąca będzie ich już 8. Przeliczając teraz stawkę z jednej sprzedaży 1970 zł x 8 spotkań = 15760 zł! Czy jest to dużo, czy mało, to musisz samemu sobie przeliczyć. Natomiast jest to według mnie szybki, bardzo skuteczny sposób sprzedaży! Poza tym, że prowadzisz spotkanie zamknięte, to ludzie widzą Cię na żywo, a nie oglądają jakieś nagranie, czy Twoje zdjęcie. Poza tym w tym czasie rozwiązujesz ich problemy, co zwiększa Twoją wiarygodność i skuteczność sprzedaży danego produktu, czy usługi.

Tworzenie Produktów fizycznych, elektronicznych, usług

Kolejnym krokiem, jakie stoi przed Tobą jest umiejętność tworzenia produktów. Mogą to być produkty zarówno online, jak i offline. Wejdź do mnie i zobacz, jakie rodzaje produktów ja tworzę. Zarówno konsultacje, jak i kursy online. W tym miejscu możesz zobaczyć, jak przykładowy taki produkt wygląda. Im więcej tego typu produktów, tym więcej osób zapiszesz na swoje Listy Mailingowe, tym większy procent skorzysta z nich, a Ty zaczniesz na tym zarabiać.

Konsultacje, które prowadzę za pomocą platformy internetowej, to kolejny sposób wdrożenia produktu, a bardziej usługi, gdzie uczysz, pokazujesz, jak w dany sposób możesz zrobić to, czy to… W razie pytań zapraszam na konsultację ze mną w tym miejscu!

Z poniższych rozwiązań możesz skorzystać, aby zacząć sprzedawać swoje produkty online, jak i offline. Posłużą Ci do tego dwie platformy WpIdea oraz wtyczka współgrająca z WordPressem WooCommerce.

Możesz również będąc usługobiorcą na platformie WpIdea sprzedawać ten produkt za prowizję. Jest to kolejny ze sposobów sprzedaży produktów tzw. Affiliacja.

Systematyczne  Szkolenie Siebie

Pamiętam ile czasu mi zajęło to, żeby stawać się osobą bardziej systematyczną. Dziś z perspektywy czasu wiem, że jest to niezbędna umiejętność potrzebna do tego, żeby móc działać na 100% i nie popuszczać nawet, gdy są ku temu pewne przeciwności.

Dzisiaj, gdy czytam książkę Brian’a Tracy „ Nie tłumacz się, Działaj! Odkryj moc samodyscypliny” wiem, że samodyscylina daje przewagę nad wszystkim. Możesz być najlepszy we wszystko, możesz mieć mega dużo talentów, jednak jeżeli nie będziesz osoba zdyscyplinowaną, to niczego większego nie osiągniesz. Brian Tracy cytuje słowa Elbert’a Hubbard’a  „ Samodyscyplina to zdolność robienia tego, co trzeba, kiedy trzeba i bez względu na to, czy się nam chce, czy nie.”

Bycie systematycznym na kolejnym etapie naszego rozwoju otwiera nam więcej drzwi do kolejnych możliwości rozwojowych.

Zmiana Nawyków

Gdzieś kiedyś przeczytałem pewną bardzo mądra myśl, posłuchaj: „Ty nie decydujesz o Przyszłości. Ty decydujesz o Twoich NAWYKACH, a one ( NAWYKI) decydują o Twojej Przyszłości!” Jak trudno jest zmienić w Sobie Nawyki, które przez lata tkwiły w Tobie. Opisywałem już Moją zagmatwaną historię, którą możesz sobie przeczytać w tym miejscu!

Zanim zacząłem żyć innymi, dobrymi Nawykami, które krok po kroku zaczęły odmieniać Moje życie, to minęło sporo czasu. Tak na prawdę to ok aż 8 lat! Tak wiem, wydaję się to sporo czasu, z jednej strony to prawda, natomiast, jak się popatrzy na całokształt i całe życie, to zaledwie krótka chwila.

Dlatego weź pod uwagę Zmianę Nawyków, jeśli czujesz i widzisz, że te, którymi żyjesz nie prowadzą Cię w dobrym kierunku.    Obejrzyj moje starsze nagranie, w którym to mówię historię ludzi SUKCESU oraz  Moją!

Rozwój, Ewaluacja Siebie / Biznesu

Rozwój, systematyczna nauka, dopasowanie się do trendów, do klientów spowoduje, że zawsze będziesz na TOPIE! Jeżeli nie masz problemu z tym, aby systematycznie uczyć się, chłonąć wiedzę oraz możliwości, jakie daje Ci świat, to zawsze będziesz w czołówce!

Jeśli chcesz być na bieżąco, to monitoruj co się dzieje na rynku, sprawdzaj trendy, co mówią ludzie, czego potrzebują. Śledź poczynania osób, które są wyżej w rozwoju danego biznesu niż Ty. Korzystaj również z Wujeczka Google, który wszystko Ci powie. Wystarczy, że wejdziesz na tą stronę i tam znajdziesz niezbędne informacje, które przydadzą Ci się w Rozwoju Osobistym oraz firmy.

Zapraszam Cię również do obejrzenia Mojego nagrania o 8 umiejętnościach, które musisz nabyć, aby rozwinąć Swój Biznes  Online!

Social Media

0 0 votes
Article Rating