Dlaczego warto założyć TikTok? Fenomen Social Media na skalę Światową!

TikTok szaleje na rynku online staje się czołowym Medium do spotkań, rozwoju biznesu, relaksu. Jeśli jeszcze Ciebie nie ma na nim, to decyduj się szybko, ponieważ staje się on nr 1 wśród wszystkich pozostałych Mediów pozostawiających ich daleko w tyle.

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie przypuszczał, że mało znany TikTok będzie mógł zagrozić popularności takim markom, jak Facebook, czy Instagram. Facebook oczywiście chciał by mieć monopol na wszystk chcąc wykupić TikToka, na szczęście jednak nie udała mu się ta sztuczka. Dlaczego? Jak popatrzysz na chociażby ich platformy, to stali się oni bardzo zachowawczy i coraz mniej widać u nich „młodej krwi”, która robi ogromny ukłon w stosunku do odbiorcow. Fakt wprowadają swoje nowości, jednak nie są one dostosowywane w 100% do POTRZEB widza.

Na TikToku można zobaczyć spontaniczność, duży ukłon w kierunku do widza – odbiorcy zarówno młodego, jak i starszego!  Wprowadzają nowość za nowością, a starzy wyjadacze próbują ich dogonić, nawet prześcignąć, jednak im to nie idzie. Nastała Era TikToka Medium, które na dzień dzisiejszy jest przychylny człowiekowi, gdzie nie widać chęci szpiegowania za wszelką cenę każdej osoby, która zakłada konto i rozpoczyna swoją przygodę na tym Medium.

Czym jest TikTok?

TikTok, to aplikacja mobilna, która również  od jakiegos czasu jest obsługiwana na laptopach, komputerach, nośnikach stacjonarnych. To, czego inne aplikacje ( Media) nie posiadają, to możliwość po nagraniu danego filmu dodania muzyki w tle. Wybór muzyki jest ogromny, napotkasz tam każdy rodzaj piosenki od najbardziej popularnych w wersjach zmiksowanych, to mniej popularne. Do wyboru, do koloru. 😉

Długość filmów na TikToku

Filmy udstępnianie za pomocą aplikacji moga trwać w trzech rozmiarach: 15 sekund, 60 sekund oraz niedawo dodane 3 minuty.

Warto też powiedzieć o tym, iż jakiś czas temu byo tak,że każdy kto przekraczał 1000 obserwatorów mógł publikować filmy w długości do 3 minut. Opcja ta jest teraz dostępna dla każdego. Jednak prowadzenie LIVE’ów jest możliwe na dzień dzisiejszy dopiero, gdy posiadasz 1000 obserwujących osób.

Dodatkowe funkcje analityczne na TikToku

Jeśli konto jest z myślą o prowadzeniu biznesu, to warto w ustawieniach zmienić je na konto binzesowe. Jak to zrobić? Na naszym koncie w górnym, prawym rogu mamy obok zdjęcia trzy pionowe kropki. Klikamy w nie i zostajemy przeniesieni do ustawień konta.

Dlaczego warto założyć TikToka 1

Następnie wchodzimy w „ Zarządzaj kontem” i na dole mamy możliwość przełączenia na „ Przełącz na konto biznesowe” lub z powrotem „ Przełącz na konto osobiste”.

Dlaczego Warto założyć TikToka 2

Dzięki temu otrzymujemy dostęp do wielu niezbędnych i bardzo ciekawych opcji, które pokazują nam np. łączny czas odtwarzania, średni czas oglądania, obejrzany cały film, rodzaje źródeł ruchu, terytoria odbiorców.

 

Dlaczego Warto założyć TikToka 3

 

Dlaczego Warto założyć TikToka 4

Gdy zmienisz ustawienia konta z prywatnego ( osobistego) na biznesowe otrzymasz od razu PRZEWODNIK PO TREŚCIACH BIZNESOWYCH, dzięki którym to możesz jeszcze konkretniej i bardziej ściślej publikować materiały wideo pod konkretną grupę odbiorców stosując pewne zasady, które znajdziesz w PRZEWODNIKU.

Dlaczego Warto założyć TikToka 5

Dzięki obserwowaniu konkretnych treści, które są związane z naszą branżą, kontem, które prowadzimy algorytm TikToka zacznie Ci podpowiadać poprzez dobór odpowiednich treści materiałów na stronach konkretnych Osób.

Jedną z ciekawych podpowiedzi jest zakładka” Odkryj”, dzięki której to znajdziesz posegregowane Kategorie od muzyki, po hasztagi #, vlogi, historie, itp. Które to mogą dać Ci wiele pomysłów do tworzenia swoich treści.

Dzięki poznaniu podstawowych informacji na temat nowego Media możesz zacząć budować zasięgi i nowe miejsce do reklamowania Swojej Marki Osobistej. Pamiętaj, że nowe Medium w postaci TikToka różni się od pozostałych. Możliwość publikowania treści jest ograniczona w czasie, dlatego musisz to robić szybko. Treści muszą bardzo przyciągać, dawać wiele humoru, rozrywki, wartości, kolorów i odpowiedniej muzyki.

TikTok jest zatem na dzień dzisiejszy fenomenem na skalę światową, dzięki któremu to można w szybki sposób wybić Swój Biznes.

Nie otrzymasz wielu kłód pod nogi, jakie kładą pod Ciebie pozostałe wielkie marki, przez co tracą odbiorców, zaufanie. Dlatego skorzystaj szybko z tego wynalazku i zacznij na nim Cisnąć na Maxa!

W tym miejscu zapraszam również Ciebie do zaglądnięcia na moje konto, gdzie znajdziesz wiele wartościowych treści z kategorii  vlog, historie, rozwój osobisty, marketing, czy biznes.

Dostęp do mojego konta otrzymujesz w tym miejscu >>>