Dlaczego powinieneś używać grafik w Biznesie Online?

Dzięki Grafice jesteś w stanie zatrzymać wzrok swojego potencjalnego Klienta na Twoim Produkcie, Usłudze nawet o 1000 razy dłużej niż na suchym tekście.

Ktoś kiedyś powiedział, że zdjęcie, obraz, czy grafika daje więcej niż napisanych 1000 słów!

W jaki sposób możesz taką grafikę stworzyć sobie ( edytować),o tym mówię m. in. w tym nagraniu. 

Jakich dostępnych darmowych Narzędzi możesz użyć do tworzenia takiej grafiki? No i tutaj rozwiązaniem będą programy, o których mówię w tym filmie >>>

Zastanów się dobrze, co przykuwa Twoją uwagę bardziej, czy słowo pisane, czy może grafika albo połączenie słowa z grafiką? Na mnie osobiście przede wszystkim na pierwszym miejscu grafika która przykuwa mój wzrok, a następnie zaczynam czytać tekst, który jest związany z grafiką.

Moje zastosowanie grafik nie ogranicza sie tylko i wyłącznie do Social Mediów! Stosuję ją wszędzie, gdzie sie pojawiam w internecie.

Moje konta na Facebooku oraz Instagramie – posty, relacje przepełnione są różnego typu grafikami.

Gdy tworzyć posty na Social Mediach, to ruch wokół nich w postaci kliknięć, komentarzy, udostępnień jest o wiele częstszy.

Mój blog jest wypełniony grafikami, które są dobrane odpowiednio do danego tematu. Z resztą czytasz jeden z Moich artykułów.

Strony Landing Pages (L. P.) również muszą zawierać w sobie grafiki, bez których tego typu strony były by nieczytelne, a suchy tekst zlewał by się ze sobą.

Przedstawię Ci teraz kilka ZASAD, którymi ponieneś się kierować podczas tworzenia grafik i ich publikacją:

  1. Twój przekaz w postaci obrazu musi być klarowny, jasny tak, żeby odbiorca nie musiał długo się nad nim zastanawiać i z chęcią zaczerpnął więcej wczytując się w tekst.
  2. Zastanów się, co przekazujesz w danej grafice. Pomóż danemu odbiorcy jak najwięcej zobaczyć, przeczytać stosując w grafice np. strzałki, podkreślenia, odnośniki…
  3. Używaj kolorów na grafice, które np. kojarzą się danym zagadnieniem lub produktem, o którym chcesz opowiedzieć. Weź również pod uwagę emocje przekazywane w poszczególnych kolorach: żółty – ciepło, dobry humor, czerwony – pożar, uwaga, ekscytowanie się, zielony – zdrowie, wiosna, spokój, radość, czarny – ciemność, strach, itp. Oczywiście bardzo ważne są również kontrasty, dzięki zastosowaniu ich grafika może wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie odbiorcy.
  4. Często jest tak, że filmy na Social Mediach odtwarzane są bez dźwięku, dlatego w filmach powinno się stosować napisy oraz taką grafikę, która wzmocni film i jeszcze bardziej przykuje uwagę odbiorcy.

Gdzie znajdziesz grafiki?

Zajrzyj do wyszukiwarki Google wpisz odpowiednie słowa związane z darmową grafiką, a zaraz wyskoczy Ci ich od zatrzęsienia. Możesz skorzystać z poniższych propozycji, które przygotowałem dla Ciebie:

Pixabay >>>

Freepik >>>

DepositPhotos >>>

123RF >>>

VectorStock >>>

ISTockPhoto >>>

W jaki sposób możesz otrzymać ode mnie darmowe zestawy grafik?

Napisz do Mnie na jednym z tych Sociali ws grafiki, a otrzymasz do nich darmowy dostęp!

Grafika, którą przygotowałem specjalnie dla Ciebie pozwoli Ci na stworzenie jeszcze lepszej odsłony Twojego Marketingu w sieci. Stanie się on o wiele czytelniejszy oraz sprawi, że trafisz do szerszego grona potencjalnych osób zainteresowanych Twoją działalnością.

0 0 votes
Article Rating