Wojciu/ Marzec 7, 2018/ Ciśnij Systematycznie/ 0 comments

George był WIELKIM Wizjonerem i PraktykiemSystematyczność, walka o przetrwanie, a następnie WIELKI Rozwój… O kim mowa, kto CHCIAŁ żyć i się rozwijać tak, żeby świat o Nim NIGDY nie zapomniał? George Washington Carver!!! Czy mówi Tobie coś to imię i nazwisko? Jeżeli nadal nie, to posłuchaj historii o tym WIELKIM Człowieku… Przyszedł na świat na początku lat sześćdziesiątych XIX wieku, na farmie, w stanie Missouri. Przejął On nazwisko po niemieckich imigrantach, którzy to po przybyciu do Ameryki osiedlili sie właśnie tam. George był kruchym dzieckiem, od samego dzieciństwa miał kłopoty ze zdrowiem. Jego mamą była niewolnica imieniem Mary. Washington był ojcem George z pobliskiem farmy, gdzie również był niewolnikiem. Jako niemowle George został wraz z mamą wywieziony do Arkansas przez jakiś bandytów. Pan Carver ścigał złodziei bez powodzenia, dlatego zaraz po powrocie ogłosił sowitą nagrodę za odnalezienie chłopca wraz z matką. Po kilku dniach dla nagrody zwrócono farmerom wyczerpanego i słabego Georga. O matce natomiast słuch zaginął.. Ojciec dziecka mógł je regularnie odwiedzać, niestety po kilku latach sam zginął w wypadku na farmie.

Gdyby nie troska i opieka Carverój prawdopodobnie George by zmarł z powodu kaszlu, który mu utrudniał oddychanie. Oczywiście Mały przeżył, jednak często chorował na różne choroby. Jego „głosem rozpoznawczym” był dziwny głos, którego nabawił się po przeżytej chorobie. Były momenty, że ludzie nie mogli go zrozumieć.

W tym momencie można by powiedzieć, że gdyby nie Jego i państwa Carver WIELKIEGO Pragnienia Zycia i Rozwoju, to NIGDY by nie doszedł do tego SUKCESU, o którym za chwilę Tobie opowiem.

Jego WIELKIM zamiłowaniem i Talentem była chęć NAUKI, zdobywanie wiedzy, dzielenie się nią z każdym. Taki własnie DAR otrzymał od Boga George. W związku z tą WIELKĄ chęcią poznawania świata Młodzieniec postanowił odejść od państwa Carver. Jak pomyślał, tak zrobił. Nie miał żadnego pojęcia, gdzie będzie mieszkał, co jadł, jak przetrwa. Jedno wiedział, że MUSI to Zrobić, aby rozwinąć cały Swój Potencjał.

Dochodząc do sedna tej historii George podjął studia, a następnie został wykładowcą akademickim. Dzięki swojemu poczuciu humoru zjednywał studentów i innych wykładowców. Kiedyś ponoć powiedział, że chciał otrzymać od Boga wiedzę na temat Wszechświata, natomiast Bóg odpowiedział mu, że niestety przekracza ona poza jego zakres wiedzy. Zgodził się jednak dać mu wiedzę na temat orzeszka ziemnego. I tak przez lata zajął się badaniami nad tą rośliną.

George inspirował i zachęcał studentów do pogłębiania Swojej wiedzy. Bili się o niego uczniowie, ponieważ tak przyciągał do Siebie innych, że wszyscy chcięli od Niego czerpać i wiedzę i bliskość dobrego Człowieka.  

Nie wiem, czy wiesz, że dzięki niemu poznaliśmy dużo niezbędnych informacji na temat różnych tajemnic przyrody. Podam Ci teraz przykład, jak opowiedział i kazał zastosować rolnikom z Południa płodozmian, zamiast co roku uprawiać tylko bawełnę. W momencie zastosowania przez rolników zaleceń Carvera orzechy ziemne tak obrodziły, że ich cena poszla gwałtownie w dół.  George musiał i poszukał nowych zastosowań dla orzecha ziemnego.  Opracował przepisy na ponad trzysta produktów na bazie włśnie orzecha ziemnego. I wiecie co On wymyślił? Między innymi zastosowanie orzecha na mleko, mydło, impregnaty do drewna, materiały izolacyjne, farby, tusz, mąkę, kawę, ser, potrawy śniadaniowe. Któregoś dnia postanowił pokazać, jak bardzo wszechstronny jest orzech ziemny. Kazał Swim studentom przygotować dla władz uczelni pięciodaniowe posiłki przyrządzone wyłącznie z orzecha ziemnego. W menu znalazły się: zupa, imitacja kurczaka, krem z orzechów w charakterze warzywa, chleb, lody, ciasteczka, kawa, słodycze.

Ten człowiek, to był chodząca MEGA Głowa, dzięki której można było wykorzystać wiedzę w wielu branżach przemysłu. W związku z tym wielu znanych biznesmenów chciało go mieć w swoim zespole proponując milionowe wynagrodzenia. Między innymi Henry Ford złożył George’owi propozycję, jednak jej nie przyjał.

Widzisz, dzięki Systematycznej Pracy nad Sobą , upartości, Pasji do Rozwoju można w życiu osiągnąć MEGA wiele mimo, że życie od początku nie układa się tak, jak byśmy tego chcieli. Według Mnie, to i nawet lepiej, bo szybciej nauczymy się doceniać to, co mamy, jak również z mniejszym zasobem pieniędzy zaczniemy szukać sposobów, aby je zdobyć i rozwinąć cały Swój POTENCJAŁ.

Systematyczna Praca - wartość, której ngdzie nie znajdziesz!

Znajdziesz tam wartościowe przykłady zadań, dzięki którym Twoja Systematyczność zmieni się w Najlepszy NAWYK

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*