Wojciu/ Marzec 3, 2018/ Ciśnij Systematycznie/ 0 comments

Wojciech Maćkowski - opowiadanie o Edzie!Opowiem Wam dzisiaj pewną historię pewnej Osoby. Jest nim Ed, który zrobił ze Swoim życiem… no właśnie zaraz Wam opowiem, co takiego się stało. Nasz bohater Ed zajmował stanowisko biurowe w Swojej pracy w pewnej firmie  Hughes Aircraft w El Segundo w stanie Kalifornia. Nie był on jednak człowiekiem szczęśliwym w Swojej pracy, ale także poza nią. Często musiał znosić obiekcje żony, ojca dotyczące jego życia. Jeden z jego bliskich współpracowników wspomina, co Ed powiedział: „ Nigdy nie osiągaj biegłości w działaniu, którego nie znosisz, bo każą Ci to potem robić do końca życia.”  Nasz bohater Ed nie mógł już dłużej tego znosić, ciągłych złych relacji w pracy, wypominania zony, kłótni, itp… Co się stało dnia 10 września 1981 roku? Ed po prostu zniknął, nikt nie mógł go odnaleźć. Jak się potem okazało udal się na Florydę, gdie mieszkał na plaży i zarabiał na życie naprawiając silniki jachtowe. Z biegiem czasu przyjął inną tożsamość i przeprowadził sie do Houston, gdzie podjął pracę w firmie wydobywającej ropę naftową.

Po kilku latach jego żona uzyskała zaoczny rozwód, a nasz Ed stał się legendą i bohaterem dla licznych osób, które czuły się więźniami we własnej pracy, w kraju, w domu. Ponoć dawni współpracownicy jego zaczęli urządzać doroczne święta ku jego czci uznając jego czyn za bardzo szlachetny.

Po siedmiu latach od zniknięcia pracownikom FBI udało się go pochwycić. Wyznał wtedy, że czuł się źle w Swojej własnej pracy, w domu, wśród ludzi, którzy go otaczali. Życie mu się nie podobało.

Jak mówi Zig Ziglar „ Złodziejem zdolnym pozbawić ludzi największej ilości Pasji jest stres – pod każdą postacią.” Dodaj do tego Systematyczną Pracę, ciągle to samo, każdego dnia, praca, której nienawidzisz, osoby, które Ciebie sprowadzają do parteru i możesz wtedy bardzo szybko oszaleć!

Nie jest to wzorowe rozwiązanie, które wybrał Nasz bohater, nie będe jego czynu usprawiedliwiał.  Osobiście poszukał bym pracy, którą bym kochał, gdzie była by również Moja Pasja rozwijana. W takim wypadku to ma sens, Pasja + Systematyczna Praca daje Maksymalne Wyniki. Mimo zmęczenia jesteś w stanie działać cały czas, bo kochasz Swoją pracę, bo wiesz w głębi serca, że przynosi ona Tobie ogromną korzyść. Przy okazji zapraszam Ciebie Drogi czytelniku do obejrzenia TUTAJ filmu o Marzeniach, ich realizacji… 

Systematyczna Praca - wartość, której ngdzie nie znajdziesz!

Znajdziesz tam wartościowe przykłady zadań, dzięki którym Twoja Systematyczność zmieni się w Najlepszy NAWYK.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*