Wojciu/ Luty 7, 2017/ Artukuły/ 0 comments

wiedza5Jesteśmy stworzeni przez Boga do życia w grupie, a nie w pojedynkę. Dlatego jeżeli dążymy do zwycięstwa w czymkolwiek w pojedynkę, to nie osiągniemy jego w 100%. Każdy człowiek posiada Talenty, które na pewnym etapie są ograniczone lub inaczej mówiąc zależne od INNYCH OSÓB w tym od Boga. Dlaczego tak się dzieje? Bóg wiedział, że człowiek nie może otrzymać DOSŁOWNIE wszystkiego, ponieważ może wpaść w PYCHĘ, która to doprowadzi do utraty przez niego wszystkiego, co otrzymał. Z drugiej zaś strony patrząc bardzo po ludzku, nie dalibyśmy rady sami rozwinąć się na maxa w świecie, gdzie istnieje żyje tyle istnień ludzkich ( nie dotarlibyśmy do nich sami), gdzie postęp i technologia idzie w bardzo szybkim tempie do przodu ( m. in. portale społecznościowe, rozwój gospodarczy, itd.).

W perspektywie własnego rozwoju musimy wziąć pod uwagę, że łatwiej i szybciej osiągniemy upragnione CELE dzięki współpracy i pratnerstwu z INNYMI. Stworzeni na obraz i podobieństwo Boga musimy wziąć pod uwagę WSPÓLNOTĘ z INNYMI ludźmi, z Bogiem. Jeżeli wierzysz w Boga, to te słowa nie powinny Ciebie dziwić, natomiast jeżeli nie wierzysz, to prędzej, czy później spotkasz się w swoim życiu z taką sytuacją, że sam nie podołasz wszystkiemu, bo jesteś człowiekiem OGRANICZONYM a mówiąć dobitniej UZALEŻNIONYM od INNYCH. Uzależnionym w sposób pozytywny, ponieważ:

  1. uczysz się komunikacji
  2. współpracy
  3. relacji
  4. poznajesz nowe metody, zasady rozwoju
  5. w Twoim życiu zaczynają pojawiać się nowe osoby, nowe możliwości
  6. dajesz Siebie INNYM, co spowoduje, że INNI będą ofiarowywać swój czas i potencjał Tobie
  7. życie nabiera nowego smaku i tępa
  8. już NIGDY nie będzie takie samo, jak dotąd ( życie)
  9. nawet jak będzie ciężko, to zawsze będziesz miał możliwość otrzymania POMOCY od INNYCH
  10. czy będzie to biznes ( NETWORKING), czy życie prywatne ( WSPÓLNOTA), to Oni dają Ci poczucie bezpieczeństwa i współzależności i odpowiedzialności za Siebie nawzajem.

Żyj z INNYMI dla INNYCH a zobaczysz, że osiągniesz SUKCES prywatny i zawodowy. W grupie SIŁA i poczucie mocnych więzi.  Tak, jak Jezus formował swoich Apostołów,aby razem szli i głosili Zbawienie, jak bukiet kwiatów na polu daje przepiękny pejzaż, jak w biznesie motorem napędowym jest wspólne działanie i zjednoczenie, tak w życiu każdego człowieka jest potrzebna i niezbędna WSPÓLNOTA  z INNYMI.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*