Wojciu/ Styczeń 20, 2017/ Artukuły/ 0 comments

talenty-pieniadzeJaki Talent chciałbyś otrzymać? Pięć, Dwa, Jeden równy sumie zarobków otrzymywanych w ciągu piętnastu lat, czy po prostu taką sumę kasy?

Takie Talenty to ogromna wartość dla otrzymujących od Darczyńcy. Pytanie brzmi, czy potrafił byś, czy teraz potrafisz przemienić je w swój sukces? Robert Kiyosaki piszę, że większość ludzi, którzy otrzymują duże zarobki, wygrywają w różnego typu loteriach nie są w stanie utrzymać ich, a tym bardziej je rozmnożyć. Jaki jest tego powód? Nie są przygotowani, wyuczeni do gromadzenia i rozwijania takich zasobów.

O to kilka takich wymówek, które powodują, że nie są w stanie tego dokonać:

– rozwijałbym swoje zdolności, ale mam szefa, który gasi moje inicjatywy

– poszukałbym innej pracy, lecz potrzebuję pieniędzy / bezpieczeństwa / wygody tej, którą mam

– postarałbym się o większą bliskość w małżeństwie, jednak mojej żonie na tym nie zależy,

– zatroszczyłbym się bardziej o rozwój duchowy, ale nie mam czasu

– z pewnością wykorzystałbym bardziej swój potencjał, gdyby ktoś zechciał mną pokierować

– kiedy poczuję się pewny siebie, wtedy spróbuję użyć swego daru

– kiedy mój szef udzieli mi więcej wsparcia, wtedy się będę rozwijał

– kiedy mój mąż będzie bardziej skłonny do współpracy, wtedy postaram się być lepszą żoną.

Jak pisze John Ortberg „ …całe życie możemy czekać na to KIEDY, które nigdy nie nadchodzi.” Skąd wiesz, czy to nie jest dla Ciebie właśnie szansa, która może znowu szybko nie nadejść? Talenty, Dary są unikatowe tylko dla Nas. Nikt takiego samego w 100% daru nie otrzymał. Mnie go dano.

W momencie, gdy właściciel Talentów, Darów powróci, to zapyta mnie, Ciebie, każdego z Nas z osobna: Co zrobiłeś z Darem, który otrzymałeś za darmo? Pamiętaj, że otrzymując dany Talent i dobrze go wykorzystując, możesz dostać w spadku kolejne dla swojego rozwoju i rozwoju innych.

„ Pan wróci. Rozliczy się z każdym – ze wszystkimi dyrektorami, naczelnikami, prezesami, premierami, znanymi dziennikarzami TV, radia, matkami, ojcami, hydraulikami i nauczycielami, z Tobą i ze mną.” John Ortberg.

Nie obudź się z ręką w nocniku, albo z pilotem w ręku, gdy przyjdzie Właściciel po swoją własność! To, co otrzymasz w zamian, zależy od Ciebie samego. Jeżeli nie wiesz, jak odnaleźć swój Talent, jak go rozmnożyć, to zapraszam na mojego bloga po porady oraz korzystania z wiedzy i doświadczenia dobrego Coacha, Mentora Rozwojowego.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*