Wojciu/ Luty 16, 2017/ Artukuły/ 0 comments

przepascW bólach rodzenia i ekstremalnych sytuacjach powstają najlepsze rzeczy. Niesamowicie wyzwalają ONE w nas energię, dającą siłę przetrwać niejeden sztorm i zawirowanie. „Wytrwali ludzie obejmują kontrolę, zamiast biernie się poddawać” ( John Ortberg). Wielu jeńców wojennych i zakładników twierdzi, że najbardziej stresującym elementem ich męki była świadomość, iż stracili władzę nad swoim życiem. Ci, którzy zaakceptowali biernie swoją sytuację ( zaobserwowano w obozach jeńców wojennych w Korei) mieli najmniejsze szanse na przeżycie i wyzdrowienie ( John Ortberg). Natomiast świadomość utraty kontroli nad własnym życiem dla wygranych żołnierzy ( jeńcy wojenni, zakładnicy), była nadrzędną motywacją dla zachowania zdrowia psychicznego niż fizycznego – głód, cierpienie, groźby, izolacja. Ci żołnierze ZWYCIĘŻYLI I PRZETRWALI.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że utrzymanie przez nas kontroli nad naszym własnym życiem, WYZWALA nas, daje ZWYCIĘSTWO. Dopóki Ty sam kontrolujesz swoje życie, nikt  z zewnątrz nie będzie w stanie przedrzeć się do niego bez walki z Tobą. Człowiek niezależny ma motywację do tworzenia niesamowitych rzeczy. W momencie, gdy spotyka Ciebie najgorsze, to z tego może narodzić się coś niesamowicie najlepszego. „ Wiara wierzy, że z Bogiem nigdy nie jesteśmy bezradnymi ofiarami” John Ortberg.

EKSTREMUM wyzwala SIŁĘ do TWORZENIA i ROZWOJU.

Daj z Siebie wszystko, gdy staniesz twarzą w twarz w takich okolicznościach. Nie poddawaj się, lecz wyzwól w Sobie pokłady SIŁ.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*