Wojciu/ Grudzień 8, 2016/ Artukuły/ 0 comments

stabilizacja-finansowaJedną bardzo znaną przyczyną wszystkich ludzi narzekających, tych którym nigdy się nie wiedzie i zawsze wszystko jawi się w czarnych kolorach jest  WYMÓWKA!!! Wszyscy Ci ludzie znają dobrze przyczynę swoich porażek, potrafią bezbłędnie je pokazać po przegranej a nawet tuz przed ;-). Ich częste usprawiedliwienia pokrywają się z prawdą, ponieważ za nim wezmą się do pracy nad daną sprawą, to już są przekonani a nawet dokonali konkretnego wyboru – WYMÓWKI.

Szukanie wymówki, aby tylko się usprawiedliwić i „zrobić nic” są w naszym kraju można powiedzieć plagą. Taki nawyk jest zgubny do osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu, ponieważ zawsze przyniesie porażkę. Dlaczego tak ludzie często mają wymówki? Wymówka ich usprawiedliwia przed zrobieniem kroku do pracy nad sobą, do zerwania starego nawyku „ robienia nic”, do zmiany myślenia i ciągłego narzekania na wszystkich i wszystko wokoło lecz nie na siebie i swoje postawy.

Trafnie podsumował to Platon mówiąc: Największym zwycięstwem jest pokonać samego siebie. Zostać pokonanym przez samego siebie, to najbardziej haniebna z wszystkich klęsk.”

Gdyby ludzie zechcieli choć trochę czasu spędzonego na WYMÓWKACH, na narzekaniu i oskarżaniu wszystkich dookoła, wykorzystać na zmianę i rozwój indywidualny, to życie było by piękniejsze, lepiej wszystkim by się żyło i żadna WYMÓWKA nie była by tak potężną bronią do unicestwienia samego siebie.

Poniżej przedstawiam Wam tylko niektóre wymówki bardzo znane i „lubiane”:

Gdybym nie miał żony i dzieci…

Gdybym miał lepsze wykształcenie…

Gdybym nie miał długów…

Gdyby czasy były lepsze…

Gdyby Państwo opiekowało się swoimi obywatelami…

Gdyby szef był lepszym człowiekiem…

Gdybym wygrał w LOTKA…

Gdybym miał taką osobowość, jak inni…

Gdybym miał dużo pieniędzy…

Gdybym miał taki talent…

Gdybym miał tylko czas…

Gdybym nie popełnił tylu błędów…

Gdyby ludzie nie byli tacy źle dla mnie…

Gdyby ktoś zechciał mi tylko pomóc…

Gdybym skończył szkołę…

Gdybym wiedział, co inni o mnie mówią…

Gdybym nie musiał tu pracować…

Gdybym nie stracił pieniędzy…

Gdybym mógł zacząć wszystko od nowa…

Gdybym nie miał takiej przeszłości, jaką mam…

Gdybym miał przyjaciół…

Gdybyś nie gdybał tyle a wziął się do pracy nad sobą, to byś osiągnął WSZYSTKO, co tylko postanowisz i wymarzysz Sobie!!!

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*