Wojciu/ Grudzień 2, 2016/ Artukuły/ 0 comments

blue2-02Chciałbym Ci przedstawić dwa prawa, które rządzą Twoim życiem. Pierwsze z nich – to PRAWO MYŚLI. Archibald Hart piszę: „ Badania pokazują, że życie myślowe człowieka wpływa na każdy aspekt jego istnienia.”  To, czy w tym danym momencie jesteś np. pełen ufności, radości lub smutku zależy w dużej mierze od rodzaju myśli, jakie się kłębią w Twojej głowie. „ Sposób myślenia tworzy postawy, sposób myślenia kształtuje emocje, sposób myślenia wpływa na układ odpornościowy i podatność na choroby. Wszystko wypływa ze sposobu myślenia.” – John Ortberg. Daje to nam do myślenia i skłania się do słów św. Pawła, który już dawno, dawno temu powiedział: „ Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu.” Dobre myślenie, zdrowy tryb życia, szlachetne intencje dają dobre rezultaty. Jak to powiedział Jezus, że dobre drzewo nie może zrodzić złych owoców, a złe drzewo dobrych. Dlatego bierzmy pod uwagę nasze myśli, jakie one są, z czym związane, bo myśli rodzą konkretne działanie.

Drugie Prawo, to PRAWO KONTAKTU. Twój umysł myśli najwięcej o tym, z czym pozostaje w kontakcie. To, co często wchodzi w nas, jako myśli, to sprawia że kształtuje nasz umysł, pozostaje w nim i da swój oddźwięk w naszym życiu. PRAWO KONTAKTU jest tak samo mocne i działające, jak PRAWO CIĄŻENIA, choć nie zdajemy sobie do końca z tego sprawy. Zazwyczaj na PRAWO KONTAKTU człowiek reaguje szokiem. Dziwi ich to, że z czym się kontaktuje ich umysł, prędzej czy później wypływa na powierzchnię ich życia. Przykładem mogą być dzieci oglądające akty przemocy, morderstw w TV, filmach, reklamach, Internecie, a gdy nastąpi TRAGEDIA, bo jakieś dorastające dziecko zabije w szkole rówieśników, to naród jest zszokowany i pyta dlaczego tak się stało?!

Zanim dojdzie do następnych „krwawych myśli” zacznij kontrolować, co oglądasz, na co patrzą Twoje dzieci, a potem skieruj swe myśli w stronę pozytywnych spraw.

„ Kiedy skupiały się na Chrystusie, On inspiruje nasze myślenie.” – John Ortberg. Zacznij od dziś kierować swoje myśli na te, które inspirują, motywują do pozytywnego działania i zmieniają nasze nastawienie na życie. „ Niech Twój umysł karmi się wszystkim, co pobudza Ciebie do zaufania Bogu – książkami, nagraniami, rozmowami.” ( John Ortberg)

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*