Wojciu/ Listopad 22, 2016/ Artukuły/ 0 comments

A hand holding a golf ball near a putter and two other golf balls

A hand holding a golf ball near a putter and two other golf balls

Czy wiecie dlaczego Bóg pragnie abyśmy Go uwielbiali? Czy On naprawdę tego potrzebuje? Czy czeka na to codziennie żeby wszyscy się zatrzymali i oddawali Mu pokłony? Czy On o tym nie wie, jaki naprawdę jest?

W uwielbieniu nie chodzi o to, żeby zaspakajać Boże ego. Zostaliśmy tak stworzeni przez Boga, że w momencie, kiedy doświadczamy czegoś transcendentalnie wielkiego, to mamy po prostu chęć to wyrazić. Nasze doświadczenie nie jest pełne, jeżeli nie ubierzemy tego w słowa. Gdy widzimy coś pięknego pierwszy raz w swoim życiu, to coś w nas daje nam sygnał, aby wyrazić to w pełni radości słowami, jakiej właśnie doświadczamy.

Jest taka anegdota o tym, jak Bóg powiedział do Św. Piotra, że ma zamiar ukarać duchownego, który opuszcza nabożeństwa niedzielne, aby zagrać w golfa. Wielebny rozgrywa najlepszą grę w swoim życiu, włącznie z zaliczeniem osiemnastego dołka tylko jedną piłką. Z pewnym oburzeniem Św. Piotr zwraca się do Boga: „ Myślałem, że chciałeś go ukarać!” Na co Bóg odpowiedział: „ Ukarałem. Komu on o tym teraz powie? Przecież nie przyzna się, że grał podczas nabożeństwa.”

Uwielbienie Boga nie jest po to, żeby Jego ego dopieszczać, ale bez uwielbienia nasze doświadczenie Boga i radość, jaką nam daje jest niepełne. ( John Ortberg).

Jeżeli chcemy w pełni poczuć miłość, radość i obecność Boga musimy nauczyć się Go uwielbiać.

Uwielbiamy Boga nie dlatego, że On tego potrzebuje, ale dlatego, że my tego potrzebujemy.” ( John Ortberg)

Czy Tobie zdarzyło się kiedyś uwielbiać Boga? Czy potrafisz, czy może uważasz, że nie jest to konieczne?

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*