Wojciu/ Październik 6, 2016/ Artukuły/ 2 comments

bogacz-i-lazarzBłogosławiony Bogacz to ten, który zarządza bogactwami, dobrami samego Boga. Wyróżniamy bogactwa duchowe i materialne. Każdy kto wierzy w Boga wie, że wszystko co jest na ziemi pochodzi od Niego, więc należy do Niego. My żyjący tu na ziemi można powiedzieć te dobra dzierżawimy. Możemy nimi zarządzać jeśli prosimy o nie. W dużej mierze to od nas zależy, czy chcemy je posiadać, pielęgnować i rozwijać. „Proście a będzie wam dane, szukajcie a znajdziecie, …” tak mówi Pismo Święte. Dlatego Pan poprzez dane nam błogosławieństwa, dary, talenty, charyzmaty może je nam dać jak by na własność. Wszystko zależy od tego czy o nie będziemy bardzo nalegać, rozwijać i pielęgnować. Wszechmogący nie da na własność czegoś, czego nie będziemy w stanie rozwijać w takim stopniu na jakim Mu zależy.

Dlatego Błogosławiony Bogacz jest zarządcą bogactw samego Boga. Jest przedsiębiorczy, cały czas się rozwija, wymaga od siebie więcej niż inni od niego, budzi w innych przedsiębiorczość. Dzięki jego rozwojowi np. prowadzonemu biznesowi daje pracę innym, rozwija umysły, wzbudza do twórczego działania, myślenia. Daje pieniądze innym potrzebującym na jakiś konkretny cel bez zobowiązań, ofiarowuje swoje dochody również na kościół. Służy innym całym sobą. „ Kto chce być pierwszy, niech stanie się sługą wszystkich” mówi Biblia. Dzięki swojej służbie otrzymuje wielokrotność swojej służby. „ Oczekuj najlepszego, a duchowa, twórcza moc umysłu wspomagana mocą Boga, wytworzy najlepsze” – Norman V. Peale

Ojciec Fabian Błaszkiewicz S J powiada, że Zarządca dóbr Pana dąży do osiągnięcia konkretnego celu, decyduje się na podjęcie konkretnych decyzji, kierunków, przy tym odcinając wszystkie inne decyzje, które odciągają go od celu konkretnego.

Każdy może zostać takim Błogosławionym Bogaczem wszystko zależy od nas, naszego nastawienia do bogactw, rozwoju, zarządzania nimi. Im lepiej będziemy przygotowani do bycia zarządcom Bożych darów, bogactw tym więcej ich otrzymamy.

Zachęcam Was do skorzystania z tej darmowej oferty bycia Błogosławionym Bogaczem. Możemy rozwinąć nasze skrzydła pod opieką samego Pana Boga. Dużo otrzymamy od Niego, przy okazji wspomożemy innych a pamiętajmy, że dobro wraca do człowieka ze zdwojoną siłą.

Share this Post

2 Comments

  1. Ciekawy tekst, dający dużo do myślenia. Od dzisiaj będę starał się jeszcze lepiej zarządzać dobrami, które otrzymałem od Stwórcy – jak przystało na Błogosławionego Bogacza 😉 Pozdrawiam!

    1. Super! Ja od kilku tal również stosuję tą Zasadę! 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*