Wojciu/ Wrzesień 22, 2016/ Artukuły/ 0 comments

napoleon-hillJeżeli chcesz żyć pełnią życia, musisz znać Siebie (swój potencjał, talenty), jak własną kieszeń! Jeżeli chcesz coś sprzedawać, musisz znać bardzo dobrze ten towar! Rozpoznaj Swoje wszystkie słabości, abyś mógł obrócić je na swoją korzyść lub całkowicie wyeliminować. Bardzo ważna sprawą jest również poznanie swoich mocnych stron i zawsze korzystać z nich, oferując swoje usługi.

A teraz czas na 30 przyczyn niepowodzeń wg Napoleona Hilla:

 1. Niesprzyjające wrodzone uwarunkowania ( ludzie, którzy urodzili się z ograniczonymi władzami umysłowymi).
 2. Brak jasno określonego CELU w życiu. Na sukces nie ma co liczyć w życiu, jeżeli nie ma się jasno sprecyzowanego CELU, do którego mógł by dążyć.
 3. Brak ambicji, by wznieść się ponad przeciętność.
 4. Niewystarczające wykształcenie. Jest to tylko utrudnienie, a nie przeszkoda, którą można łatwo przezwyciężyć.
 5. Brak samodyscypliny. Dyscyplina, to efekt samokontroli.
 6. Słabe zdrowie. Nikt nie może cieszyć się w pełni swymi sukcesami, jeżeli nie dopisuje mu zdrowie.
 7. Niesprzyjający wpływ otoczenia w dzieciństwie. Znane powiedzenie: „ Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.” Duża ilość ludzi, która ma skłonności przestępcze została ukształtowana przez zły wpływ środowiska i złe kontakty w dzieciństwie.
 8. Opieszałość jest jedną z głównych przyczyn niepowodzeń we wszystkim. Często każdy z nas ponosi porażki, bo po prostu czeka, zwleka z podjęciem decyzji, wykonania zadania.
 9. Brak wytrwałości w obliczu napotykanych trudności. Nic nie zastąpi nam wytrwałości.
 10. Negatywna osobowość człowieka odstrasza od Siebie innych ludzi, potencjalnych klientów. Trzeba zmienić swoje nastawienie do wielu rzeczy, ludzi żeby zaczęli Ciebie traktować po ludzku.
 11. Brak kontroli nad popędem seksualnym. Energia seksualna jest wg autora najpotężniejszym z bodźców, które popychają ludzi do działania. Moc seksualna powinna być kontrolowana i wykorzystywana do innych CELÓW.
 12. Niekontrolowane pragnienie uzyskania czegoś za nic. Mówimy tutaj o hazardzistach, którzy niestety wszystko tracą.
 13. Nieumiejętność podejmowania decyzji powoduje, że biznes upada. Brak zdecydowania i opieszałość idą ręka w rękę.
 14. Jeden lub więcej spośród sześciu strachów głównych: ubóstwo, krytyka, choroby, utrata miłości, starość, śmierć. Musisz nauczyć się zapanować nad swoimi strachami, jeżeli chcesz odnosić SUKCESY.
 15. Błędny wybór współmałżonka. To ponoć najbardziej powszechna przyczyna niepowodzeń. Związek małżeński głęboko łączy ze sobą ludzi. Jeżeli nie jest harmonijny, to porażka WISI w powietrzu.
 16. Nadmierna ostrożność powoduje, że nie korzystamy z okazji, zadowalamy się z tego, co już posiadamy my lub inne osoby. Nadmierna ostrożność jest gorsza niż jej brak.
 17. Błędny dobór partnerów w biznesie.
 18. Przesądy i uprzedzenia są formą lęku. Stanowią one również formę ignorancji. Ludzie odnoszący sukcesy mają otwarte UMYSŁY.
 19. Błędny wybór powołania. Nikt nie odniesie na dłuższa metę SUKCESU jeżeli, to co robi nie KOCHA!!!
 20. Brak koncentracji działań. Jeżeli ktoś zajmuje się wieloma rzeczami, zazwyczaj nie zna się wystarczająco dobrze na niczym. Skoncentruj swoje WYSIŁKI na jednym konkretnym CELU.
 21. Nawyk nieprzemyślanych wydatków. Osoba rozrzutna nigdy nie doniesie SUKCESU, gdyż żyje w nieustannym lęku przed biedą.
 22. Brak entuzjazmu. Nikt nie może przekonać nikogo, jeżeli jemu samemu brakuje ENTUZJAZMU.
 23. Nietolerancja. Człowiek o skostniałym, zamkniętym umyśle nie zajdzie daleko. Nietolerancja oznacza wg Hilla, że to ktoś, kto przestał poszerzać swoje horyzonty.
 24. Brak umiaru. Nieumiarkowanie w najbardziej szkodliwych postaciach: jedzenie, picie alkoholu, aktywności seksualnej. Nadmierne pobłażanie w tych sferach, wywiera negatywny wpływ na jego dążenie do sukcesu osobistego, w życiu prywatnym.
 25. Niezdolność współdziałania z innymi. Wielu przedsiębiorców traci firmy, ludzie stanowiska pracy z powodu niezdolności współdziałania z innymi ludźmi.
 26. Posiadanie władzy, która została nabyta nie w sposób prawidłowy. Władza w rękach osób, które nie dochodziły do niej stopniowo, często kończy się tragicznie. Brak wiedzy, zdolności, chęć władzy, zysków prowadzi do katastrofy. Szybko osiągnięty dostatek jest gorszy od nędzy.
 27. Zamierzona nieuczciwość nie jest w stanie zastąpić uczciwości!!! Można na pewny czas wyrzec się jej wskutek okoliczności, na które nie mamy wpływu, nie wyrządzając przy tym trwałych szkód.
 28. Egotyzm i próżność działają, jak światło CZERWONE, które nakazuje wszystkim trzymać się z daleka. Mają fatalny wpływ na dążenie do SUKCESU.
 29. Domysły zastępujące myślenie. Większość ludzi jest beztroska lub leniwa, aby dokładnie przemyśleć pewne sprawy, w ogóle zacząć działać. Wolą robić coś, co usłyszeli, niż samemu podjąć się myślenia.
 30. Brak kapitału. To powszechna przyczyna niepowodzeń, typowa dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. Zasoby finansowe mogły by dopomóc w momencie, gdy podejmują złe decyzje, w chwilach kryzysowych.

Sprawdź teraz, które z powyższych przyczyn niepowodzeń dotyczą Ciebie? Naucz się je przezwyciężać, a osiągniesz WYMARZONY SUKCES!!!

 

 

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*